Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Eti Alüminyum İndüksiyon Ocakları Devreye Alındı

Türkiye’nin tek ve bölgemizin en büyük birincil alüminyum tesislerinden olan Eti Alüminyum,  ihtiyacı olan İndüksiyon Ergitme Ocakları için Inductotherm’i tercih etti.
 
Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde kurulu Seydişehir Alüminyum Tesislerinde kullanılacak ergitme ocakları  kapasite artışı nedeniyle İnductotherme sipariş edilmişti. Mekanik testleri yapıldıktan sonra Seydişehir Tesislerine sevk edilen İndüksiyon Ergitme Ocakları Eylül 2015 de Seydişehir Tesislerinde üretim yapmaya başladı. 
 
2000+350kw gücündeki Dual Power Güç Üniteli Melt Manager  ve bilgisayar kontrol sistemli çift potalı indüksiyon ergitme ocakları  saatte 5000Kg Alüminyum ergitmek üzere tasarlandı.
İnductotherm Türkiye Gebze fabrikalarında dizayn edilip, üretilen indüksiyon ergitme ocakları Türk Mühendis ve teknikerleri tarafından imal edildi. Diğer taraftan Eti Alüminyum’un 2 set 750kw Dual Trak  1500 kg dökme  demir kapasiteli İndüksiyon Ergitme Ocakları ise devreye alınma çalışmaları Eti Alüminyum tarafından devam ediliyor.
 

 

Paylaş Tweet Paylaş
4047 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM