Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Samsun Makina Yeni İnductotherm Ocaklarını Devreye Aldı

Samsun Makina , Geçtiğimiz yılın ikinci yarısı sevkiyatı yapılan 10 MW DUAL TRAK, 2x15 Ton STEEL SHELL ergitme ocaklarını başarılı test işlemlerinin ardından devreye alarak üretime başladı. Ülkemizin ilk 500 büyük sanayi kuruluşları arasında olan Samsun Makina geçtiğimiz yıl iki yeni siparişini Inductotherm Türkiye’ye vermişti. 

 

Yeni Sistemin Avantajları

Samsun Makina’da devreye alınan Inductotherm sisteminin özellikleri 10,000 KW, 15 Tonluk iki ocak arasında %100 paylaştırılabilir DUAL TRAK gücü, 1,150 Volt besleme voltajı, 24 pulse ve 200 Hz ocak frekans verileri ile ortalama 485 kws/ton enerji harcanmaktadır. Müşteri verimlilik hesapları yapmış ve eski sistemleri ile kıyaslandığında %7 verimlilik artışına ulaşılmıştır.
 
Ayrıca sistemde yeni model MELTMINDER bilgisayarlı kontrol sistemi bulunmakta ve ağırlık ve sıcaklık kontrolu ile otomatik ergitme yapabilmektedir. Bunun yanısıra Meltminder diğer ergitme fonksiyonlarını da başarı ile tamamlamaktadır..
 
Büyük Sistemlerde Inductotherm Üstünlüğü
Doksanlı yıllardan bu yana Türkiye’de üretim yapan Inductotherm Türkiye, her geçen gün artan referansları, bilgi birikimi, ve tecrübeli teknik kadrosuyla hem iç pazarın hem de dış pazarların taleplerini alarak büyüme trendinde ilerliyor. 
 
Pik ve sferodan değerli metallere, çelik sanayinden demirdışı metallere uzanan ergitme sistemlerinin yanı sıra, indüksiyon ısıtma sektörlerinde de faaliyet gösteren Inductotherm Türkiye, Balkanlardan, Türki Cumhuriyetleri ve Ortadoğu pazarlarından Atlas Okyanusu’na kadar müşteri portföyüne sahiptir. Diğer taraftan İnductotherm, 11-13 Eylül 2014 tarihlerinde İstabul Tüyap Fuar Alanında döküm sektörünün en büyük buluşması Ankiros  ve 14-19 Ekim 2014 Maktek Fuarlarında  yeni ürünlerini tanıtacaktır.
Paylaş Tweet Paylaş
7185 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM