Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Türki̇ye’de Üreti̇lmi̇ş En Büyük İndüksi̇yon Isitma Si̇stemi̇: 3,750 Kw
İzmit’te faaliyet gösteren Dövme Çelik Bilya A.Ş., 2013 yılında  bu yana başta maden ve metalurji olmak üzere birçok sektöre dövme çelik bilya üretimi yapmaktadır. Atılım trendinde olan ve Faydasıçok Holding bünyesine katılan, Grindballs adı ile yoluna devam etme kararı alan Dövme Çelik Bilya, kapasite artışı nedeniyle ihtiyacı olan üçüncü indüksiyon çubuk ısıtma sistemini, 2016 yılının 3. çeyreğinde İnductotherm Türkiye’ye sipariş etti. Şu ana kadar Türkiye’de üretilen en büyük 3,750 kW-1 kHz Inductoheat indüksiyon çubuk ısıtma sistemi ile saatte max.12.000 kg indüksiyon ısıtma yapılabiliyor. 
 
2017 yılı Mart ayında sevk edilen 3,750 kW Indüksiyon Çubuk Isıtma Sistemi,  İnductotherm Türkiye Gebze Fabrikası’nda Türk Mühendis ve Teknikerleri tarafından üretildi. Barheaterın  devreye alma çalışmaları ise devam etmektedir. 27 yıldır Türkiye’de İnductotherm Group bünyesinde İnductotherm markasıyla Ergitme Sistemleri, İnductoheat markası ile Endüstriyel Isıtma Sistemleri üreten İnductotherm Group, dünyanın 23 ülkesinde bulunan yaklaşık 40 firması ile müşterilerine hizmet etmeye devam ediyor.
Paylaş Tweet Paylaş
3930 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM