Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Erdoğan Kartal: 5M, 15. YILINDA 15 TON OCAK ÜRETİM KAPASİTESİNE ÇIKARAK DURMAKSIZIN YOLUNA DEVAM ETMEKTEDİR

2002 YILINDA KURULAN, 15. YILINDA İMZASINA 4 KITA 35 ÜLKEDE FAALİYET GÖSTEREN 5M’İN 5 ORTAĞINDAN BİRİ OLARAK: 

 

Çok geniş bir coğrafyada faaliyet göstermekte olan 5M, 300Kg ile başlayan üretim kapasitesi ile müşterilerinin her geçen gün farklı kapasite taleplerine 15. yılında 15 Ton ocak üreterek cevap vermiştir. Bu noktada üretim kapasitemizi artırmamızda müşterilerimizden gelen değerli katkıları da ayrıca belirtmek isteriz. Aynı zamanda zoru 


başarmamızdaki azmimiz ve yoğun Ar/Ge yatırımlarımız sayesinde, firmamız 30 Ton’a kadar ocak üretebilme kapasitesine sahip olmuştur. 30 Ton üzeri ocak üretimi için gerekli Ar/Ge faaliyetlerimiz durmaksızın devam etmektedir. Bu süreci önümüzdeki yıl içerisinde tamamlamak azmindeyiz. Çünkü firma olarak “katı olan her şeyin buharlaştığı” bir iş ortamında, gerekli olan son teknoloji yatırımlarının ve bunun sonucu olarak müşteri ihtiyaçlarının sürekli artış gösterdiğinin farkındayız.
 
Çelik konstrüksiyon ocaklarımız yoğun ve ağır çalışma ortamlarında kullanıldığı için özel tasarım çelik konstrüksiyon gövde, su soğutmalı manyetik şöntler ile indüksiyon bobinini sararak minimum ses düzeyi, maksimum verimlilik sağlanmış olup bunun yanında servis bakım kolaylığı sağlayan özel tasarım bobin dizaynı ile uzun ömürlü astar kullanımına sahiptir.
 
 
İtina ile özel olarak üretilen bu ocaklar alanındaki bütün son teknolojilere sahiptir. Pek çok ayrıntı içinden örnek vermemiz gerekirse, indüksiyon ocak elektrolitik bakır profili malzeme iletkenliği olarak ≥58 olarak seçilmesini söyleyebiliriz. Yine aynı şekilde güç kayıplarımız son derece düşüktür. Özel astar malzemesi ile ≥1800oC ısı dayanıklılığı sağlayarak bobinin uzun ömürlü olması sağlanır. Özel tasarım izolasyon, metal detektörleri ile maksimum emniyet ve uzun ömürlü olması hedeflenmiştir.
 

 

 

 

 

 

Paylaş Tweet Paylaş
3112 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM