Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Dünya Standartlarında Yerli Üretim AZOT JENERATORÜ

Penta mühendislik olarak yaklaşık on yıldır azot jeneratörü üretiyoruz. Ürünlerimizi kullanan müşterilerimizin memnuniyeti ve desteği ile büyümeye devam ediyoruz. Kullanıcılarda edindiğimiz deneyim; farklı alanlardaki tüketim alışkanlıkları ve kullanıcı beklentileri bizlere sistemlerimizi geliştirme konusunda yol göstermiştir.

 

Lazer kesimde önemli maliyetlerden biri olan azot gazını yüksek saflıklarda ve ekonomik olarak üreteceğiniz teknolojiler geliştirdik. Bu sayede kullanıcı azot maliyetini %80’e varan oranlarda düşürebilir; yatırımını bir yıl gibi sürede amorti eder.

 
Lazer kesimde azot gazının saflığı kesim kalitesini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Özellikle 6 mm ve üzeri kalınlıklarda paslanmaz çelik kesiminde kesim hızının yavaşlaması ile birlikte malzeme yüzeyinde oksidasyon/karama meydana gelir. Bunu önlemek için minimum 99,999 % saflıkta azot kullanımı önerilir.
 
PGS DX-SERISI tam otomatik sistemlerle 99,9999% saflıkta 1-100 m3/h kapasitelerde ürettiğiniz gazı 220 bar basınçta azot tüp 
demetlerinde depolayabilir, böylece değişken tüketimlerinizde bile 20 mm paslanmaz malzeme dahil sorunsuz kesim yapabilirsiniz. 7/24 kesinti olmaksızın kendi gazınızı üretebilirsiniz. 
 
Fiber lazer 
kullanıcıları, siyah sacı da azot gazı ile keserek kalınlığa bağlı olmakla birlikte kesim hızlarını ve kapasitelerini birkaç kat arttırabilir, işletme maliyetlerini önemli ölçüde düşürebilir.
 

 

Paylaş Tweet Paylaş
7469 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
Döküm Demir / Çelik Otomotiv Sanayi
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM