Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Heki̇moğlu Döküm Yeni̇den İnductotherm’i Tercih Etti
1975 yılında Trabzon’da kurulan Hekimoğlu Döküm Sanayi, hali hazırda çalışan inductotherm markalı ergitme ocaklarına ek olarak yeni ergitme sistemini yine İnductotherme sipariş verdi. Hekimoğlu Döküm’de yıllık 65.000 ton döküm kapasitesi olan iki ayrı üretim tesislerinde 5 kg ve 3000 kg arasındaki parçalar 2 adet tam otomatik kalıplama hattı ile dökülmektedir. 
 
2017 Ağustos Ayı’nda siparişi verilen 3000+500kW, 2x5000Kg  Steel Shell çelik ergitme kapasiteli ergitme ocağı Aralık 2017’de Trabzon’daki fabrikasına teslim edildi. 
 
Hekimoğlu döküm sfero, pik, çelik manganlı, kromlu ve bi-metal malzeme dökümlerini üstün teknolojik imkânlar ile gerçekleştirmektedir. 
 
Inductotherm Türkiye 1990 yılında Inductotherm Gebze Tesisleri’nde kurulmuştur. Kuruluşundan sonraki ilk yıllarında sadece indüksiyon ergitme ocaklarına servis hizmeti veren firma 1994 yılında ergitme ocağı imalatına başlamıştır. 2002 yılında ise  Inductoheat marka indüksiyon ısıtma ürünlerinin satış ve servis hizmetini vermeye başlamıştır. Bundan bir yıl sonra ise dövme sektöründen gelen taleplerle ilk yerli indüksiyon ısıtma sistemi üretilmiştir. Diğer taraftan Inductotherm ortalama %80 yerlilik oranı ile Gebze Tesislerinde üretilmektedir. Inductotherm Türkiye hali hazırda 6000 m2’lik üretim sahasında 75 kişilik personel ile  hem ergitme ocakları, hem de ısıtma sistemleri için yıllık toplam 100 sistem üretim kapasitesi  ile üretimine devam etmektedir.
 
Paylaş Tweet Paylaş
2507 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM