Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Dünyada Bodycote

1900’lü yılların  başlarında  temelleri  atılan Bodycote, aldığı  straejik kararlar ile hızlı büyüyerek, tüm Dünya’da 26 ülkede 190 noktada 5000’in üzerinde çalışanı ile Isıl İşlem hizmetleri alanında uluslararası bir lider konumuna  gelmiştir.

 

Bodycote  küresel bir ısıl işlemci olarak  müşterilerine önemli avantajlar sunuyor. Uluslararası  tesisleri, zengin bilgi birikimi, deneyimi ve özel uzmanlığı ile ihtiyaç duyulan yer ve zamanda kaliteli hizmeti  müşterilerinin ayağına  getiriyor. Bodycote‘un hizmetleri: Isıl işlem, metal  birleştirme, sıcak izostatik  presleme  ve yüzey teknolojileri olarak adlandırılan temel  teknolojilerden oluşmaktadır. Bu küresel ağ ve çoksayıda tesisi sayesinde müşteriler kapsamlı ve çeşitli hizmetler yararlanabilmektedir. Bodycote müşterileri, iş hacimlerinin  artması halinde Bodycote’un onların taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılabileceğini, aynı prosesi  aynı kalitede  farklı tesislerde  de alabileceklerini bilmektedir.
 
Bodycote; Havacılık,  Uzay  ve Savunma Sanayi’nde küresel  ölçekte spesifik müşteri taleplerini  uzman  ve donanımlı  tesisleri  aracılığı  ile karşılamaktadır. Otomotiv   ve  Genel  Endüstri müşterilerine bölgesel  erişim kolaylığı  ve esneklik anlayışı  ile  hizmet vermektedir.
 
Türkiye’de BODYCOTE ISTAŞ
Gebze’deki yeni fabrikanın 2014 Ağustos sonu itibariyle seri imalata geçtiğini belirten Bodycote Istaş Türkiye Genel Müdürü Barış Telseren, “Yeni fabrikamız, konum olarak otomotiv sanayinin merkezi olan ve Ford, Toyota, Hyundai, Honda gibi OEM’lere ve tedarikçilerine ev sahipliği yapan bir bölgededir. Bölge, yeni yatırımlar ile de hızla  büyümektedir. Bu büyümeye paralel olarak altyapı gelişmekte ve Kocaeli Körfezi’ni Bursa’ya bağlayan otoyol/köprü projesi ile lojistik olarak çok önemli bir merkez haline gelecektir. Bu sayede, Bursa,  Adapazarı, Düzce, Eskişehir gibi endüstriyel alanlara hızlı erişim mümkün olacaktır” dedi.
 
Halen, Bodycote Istaş olarak Türkiye’de İzmir, Bursa ve Gebze’deki  3 fabrikada, ISO 9001, AS9100C ve TS16949 sertifikasyonları ve CQI-9 standartlarında; Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi, Makina ve Kalıp imalat sanayi, Traktör-Tarım ve İş Makinaları, Maden, Enerji, Medikal sanaayi ve Genel Endüstri alanlarında faaliyet gösteren müşterilerine ısıl işlem hizmeti vermektedir. Tüm fabrikalarında, 2015 yılında ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikasyonlarının da tamamlanması hedeflenmiştir.
 
Yeni Fabrikada Yeni Hizmetler
Yeni fabrikalarında modern atmosfer kontrollü kamaralı fırınlardaki tüm ısıl işlem prosesleri, vakum sertleştirme ve “brazing (vakum altında sert lehimleme)”, indüksiyon sertleştirme ve Bodycote’un yeni “Corr-i-Dur” adı verilen gaz nitrokarbürizasyon ısıl işlemi hizmete sunduklarını dile getiren Barış Telseren, yatırımları hakkında şu bilgilere yer verdi:“Yapılan bu yeni yatırım, Bodycote’un gelişmekte olan Türkiye Sanayisine olan inancını ve bakış açısını göstermekte ve sonraki yatırımların da habercisi olarak; sektördeki lider konumumuzu daha da güçlendirmektedir. Bu yatırım, müşterilerimizin kalite ve kapasite konusundaki artan taleplerini rahatlıkla karşılayacak şekilde planlanmıştır.” dedi.
 
 
   
 
 
 
Havacılık ve Savunma Sanayi
Halen, AS9100C sertifikasyonlu Gebze (Dilovası İMES OSB) fabrikasında; Havacılık Sanayinde faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük firmalarına çeşitli uçak ve helikopter parçalarının ısıl işlem hizmetini verilmektedir. Aynı şekilde, Savunma sanayinde de silah sistemleri ve çeşitli zırhlı araç ve sistemlere yönelik parça ve komponentlerin ısıl işlemi için ülkemizdeki birçok büyük kuruluş ile çalışmalarını sürdürmektedir. Yeni Gebze fabrikası, müşteri taleplerini karşılamak için ilave kapasite sağlayacak ve daha yüksek kalite odaklı hizmet sunulmasına olanak sağlayacaktır. 
 
 
 
   
 
 
 
Paylaş Tweet Paylaş
3660 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM