Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Ekspert Mümessillik Stelux Paslanmaz Çelik Bilyalar, her geçen gün daha fazla kullanıcıyla buluşuyor
 
Ekspert Mümessillik’in, WINOA mümessili olarak 20 yıldan uzun süredir tedarik ettiği WA marka yüksek karbonlu Çelik Bilya ve Çelik Grit ürünlerine ilave olarak 2014 sonundan itibaren ithal etmeye başladığı WINOA üretimi yüksek kaliteli STELUX marka Paslanmaz Çelik Bilya ürünleri de Türk Endüstrisinde her geçen gün daha fazla kullanıcıyla buluşuyor.
 
 
W Abrasives markasıyla bilinen WINOA, Ekspert Mümessillik’in 25 yıldır başarıyla sürdürdüğü mümessilliklerin başında gelmektedir. Merkezi Fransa’da bulunan ve 1961 yılından beri faaliyet gösteren Winoa Group, Dünya genelinde sahip olduğu 14 fabrika ile Çelik Bilya & Grit ve Paslanmaz Çelik Bilya üreticisi konumunda olup, global pazarın %40’ından fazlasına sahiptir. 
 
WINOA, müşterilerine sağladığı teknik destek, maliyet düşürücü kapsamlı kumlama ve yüzey işlem analiz ve raporlamaları ile müşterilerine avantaj sağlayan çelik abrasivler sektöründe lideri bir kuruluştur.
 
Ekspert Mümessillik, yüksek kalite standartları ile üretilen STELUX marka Paslanmaz Çelik Bilya ürünlerini son bir yıldır Türk endüstrisine sunuyor.  
WINOA/EKSPERT, STELUX Paslanmaz Çelik Bilya ürünleri yüksek WINOA kalitesi ve teknik konulardaki bila bedel destek uygulamaları ile Türkiye’de müşterilerine ayrıcalıklı hizmetlerle sunuyor. 
 
STELUX, üstün teknik özellikleri ve içerdiği bir çok kullanım avantajları nedeniyle paslanmaz döküm ve dövme parçalarda, tüm alüminyum parçalar ile alüminyum ve zamak enjeksiyon dökümlerde ve tüm demir-dışı metallerde yüzey temizleme, yüzey hazırlama ve son işlem (finishing) amacıyla kullanılıyor. 
 
STELUX, alüminyum, zamak, pirinç, paslanmaz ve metal-dışı dökümlerin çapak alma, yüzey temizleme, boya ve kaplama öncesi yüzey pürüzlendirme ve benzeri amaçlar için malzeme yüzeyinde oksidasyon ve korozyon riski olmadan güvenle kullanılıyor.
 
STELUX Paslanmaz Çelik Bilyalar, kumlama ve kumlama sonrası proseslere uygun olarak  kullanıcılarına maliyet avantajı sağlayan, martenzit yapıda Krom Paslanmaz Çelik Bilya STELUX C ve östenik yapıda ve 18/10 Krom-Nikel Paslanmaz Çelik Bilya STELUX CN olmak üzere iki kalitede üretilmektedir.
 
STELUX Paslanmaz Çelik Bilyalar, alüminyum, zamak, pirinç ve paslanmazdan üretilen muhtelif ürünlerin pürüzsüz ve dekoratif görünüm kazandırma (satine etme) işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
Alüminyum ve paslanmaz çelikten mamul ürünlerin asitle yüzey hazırlama ve yüzey temizleme prosesleri yerine de kullanılan STELUX Paslanmaz Çelik Bilyalar ile yapılan kumlama işlemi sonrasında asitle temizleme işlemine gerek kalmıyor.
 
STELUX, Teflon®, eloksal, boya ve benzeri kaplama uygulamaları öncesi alüminyum ve zamak parçaların yüzey pürüzlendirme proseslerinde en uygun üründür.
 
Malzeme direnç ve ömrünü artırma amacıyla yapılan shot peen proseslerinin en ideal ürünü olarak yaygın kullanımı bulunan Kesme-tel ürünler, Ekspert Mümessillik’in, Alman Krampeharex mümessilliği ile Türk endüstrisinde kalite odaklı üreticiler tarafından her geçen gün artan oranda güvenle kullanılıyor. 
 
Ekspert Mümessillik’in yüzey işlem ve shot peen proseslerinde uzman teknik ve satış ekibinin  deneyimleri ile Krampeharex ürünleri kısa sürede Türk pazarında lider bir konuma gelmiştir. 
 
Krampeharex, Türk pazarında sahip olduğu çelik kesme-tel liderliğini, alüminyum ve zamak üreticilerinin, hem alternatif ürün olarak hem de Paslanmaz Bilya ile birlikte kullanabilme özellikleriyle çarpıcı avantajlar sağlayan Aluminium Shot ürünlerini de Türk endüstrisinin hizmetine sunuyor.
Krampeharex Aluminium Shot kullanımı ile malzemenin hassas yüzeyi deforme edilmeden, pürüzsüz, parlak ve çok temiz bir yüzey efekti elde edilmektedir. Bu kalitedeki yüzey efekti, bu ürünler haricinde ancak parlatma ve vibrasyon prosesleri ile sağlanabilir.
 
Ekspert Mümessillik, kumlama yüzey işlem konusunda bir çok farklı sektörde yaygın kullanımı bulunan cam küre abrasivlerde için Fransız-Belçika firması Sovitec’in distribütörü olarak  faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor.
 
SOVITEC tarafından MasterBlast® markasıyla üretilen yüksek kalite camküre ürünleri, özellikle pürüzsüz ve homojen yüzey efekti, satine görünüm  vermesiyle kullanıcılar tarafından tercih edilen özel ürünlerdir.
MasterBlast® metal, plastik, ahşap, cam, kauçuk vb materyallerden mamul malzemelerin temizleme, çapak alma, radyüsleme, matlaştırma, satinize etme, yüzey hazırlama ve shot peen prosesleri için kullanılmaktadır. Bu ürünler bilhassa alüminyum, bronz vs gibi yumuşak metallerin yüzey işlem prosesleri için tercih edilmektedir.
 
8-10 2015 Ekim tarihlerinde Aluexpo Fuarı’na katılacak olan Ekspert Mümessillik, bir çok sektördeki güvenilir ve tedarikçi olma özelliği ile, Türk alüminyum endüstrisinde yüksek kalite beklentisini müşteri odaklı hizmet anlayışıyla karşılamayı hedefliyor.
Paylaş Tweet Paylaş
3980 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM