Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Ekspert Mümessillik; Mükemmel çözümler için doğru tercih

 Endüstriyel malzeme ve hammadde tedariğinde 25 yıla yakın tecrübesiyle özellikle döküm sanayii nezdinde faaliyet gösteren Ekspert Mümessillik, son yıllarda yaptığı yeni mümessillik ve distribütörlük anlaşmalarıyla 20 yıldır W Abrasives markasından tedarik ettiği yüksek karbonlu Çelik Bilya ve Grit ürünlerine, yüzey işlem proseslerinde kullanılan Paslanmaz Çelik Bilya, Alüminyum Bilya, Camküre, Garnet, Alüminyumoksit vb. metalik ve metal-dışı yüksek performanslı, uluslararası kalite normlarına sahip sarf malzemelerini de eklemiştir. 
 
Kurulduğu yıllarda 3 - 4 üreticinin Türkiye mümessili ve distribütörü olarak faaliyet gösteren firma, bugün  konusunda Dünya’nın en saygın 20 civarında firmanın mümessili ve distribütörü sıfatıyla faaliyetlerini başarıyla devam etmektedir. Kumlama ve shot peen proseslerinde kullanılan  tüm sarf malzemeleri, makine ve ekipmanları Ekspert bünyesinde ilk elden sunulmaktadır.
 
W Abrasives markasıyla bilinen Winoa Group, firmanın 20 yıldır başarıyla sürdürdüğü mümessilliklerin başında gelmektedir. Merkezi Fransa’da bulunan ve 1961 yılından beri faaliyet gösteren şirket, Dünya genelinde sahip olduğu 14 fabrika ile Dünya’nın en büyük Çelik Bilya & Grit üreticisi konumunda olup, global pazarın %40’ına sahiptir. WINOA, müşterilerine sağladığı teknik destek ve After-marketing uygulamaları ile çelik abrasivler sektöründe öncü bir kurumdur.
 
Ekspert Mümessillik, WINOA bünyesinde yüksek kalite standartları ile STELUX markasıyla üretilen Paslanmaz Çelik Bilya ürünleri de son bir yıldır Türk kullanıcılarına sunmaktadır.   STELUX Paslanmaz Çelik Bilya ürünler WINOA kalitesi ve After marketing uygulamaları ile Türkiye’de müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır. 
 
STELUX, üstün teknik özellikleri ve içerdiği bir çok kullanım avantajları nedeniyle paslanmaz döküm ve dövme parçalarda, tüm alüminyum parçalar ile alüminyum ve zamak  enjeksiyon dökümlerde ve tüm demir-dışı metallerde yüzey temizleme, yüzey hazırlama ve son işlem (finishing) amacıyla kullanılmaktadır. 
 
Özellikle shot peen proseslerinde önemli bir yeri  bulunan özel normlarda üretilen Kesme-tel ürünler, Alman Krampeharex ile tesis edilen mümessillik doğrultusunda Ekspert bünyesinde satılmaktadır.  Ekspert-Krampeharex mümessillik anlaşması ile sunulan bu ürünler Türk pazarında lider bir konuma gelmiştir. Krampeharex, çelik kesme-tel dışında bilhassa alüminyum ve zamak üreticilerinin güvenle kullanabileceği Alüminyum Bilya (Aluminium Shot) ürünlerini de Ekspert Mümessillik, Aluexpo standında müşterileri ile buluşturacaktır. 
 
Ekspert, kumlama sektörünün yanında birçok farklı sektörde de yaygın kullanımı bulunan Camküre ürünler için Fransız-Belçika firması Sovitec, Alüminyumoksit ve Silisyum Karbür ürünler için Zapo ve Garnet için de IMC firmalarının mümessili/distribütörü olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 
 
8-10 Ekim tarihlerinde Aluexpo Fuarı’na katılacak olan Ekspert, bu endüstrilerin yüksek kalite malzeme ihtiyaçlarını müşteri odaklı hizmet anlayışıyla karşılamayı hedeflemektedir.
 
Firma, Kumlama ve Shot Peen makine ve ekipmanları konusunda Belçika-Hollanda firması Straaltechniek ile tesis ettiği uzun yıllara dayanan işbirliği sayesinde yüzey işlem makine ve ekipman gereksinimlerine de yanıt vermektedir. Bilhassa konvansiyonel türbinlere nazaran 10 misli daha uzun ömürlü inovatif ürün GN Wheel teknolojisi ile Straaltechniek - Ekspert kullanıcılar nezdinde farkındalık yaratmaktadır.
 
Ekspert; kumlama, shot peen ve vibrasyon yüzey işlem konularında uluslararası onaylı eğitim ve seminerler veren ve aynı zamanda sektörel yayımcılık yapan eğitim ve medya şirketi MFN Magazine (Metal Finishing News) Türkiye Ofisi olarak Temmuz 2015 itibariyle faaliyetlerine başlamıştır.
 
Birçok ana sektörün merkezinde yer alan donanımlı tedarikçi bir kurum olarak, Ekspert, Türk ve Bölge endüstrisine sunduğu ürün ve hizmetlerle müşterilerine uygulamalar hakkında kapsamlı ve sonuç odaklı hizmet vermek prensibiyle hizmetine devam etmektedir.
 
Paylaş Tweet Paylaş
3486 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM