Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
ads
ads
Global Anlaşmalarla Önder Mühendislik Markaları Güçlendi
1974  yılında  Makine Yüksek Mühendisi Duran Önder tarafından kurulan Önder Mühendislik, 1986 yılından bu yana, endüstriyel doğalgaz kontrol, emniyet ve yakma sistemlerinde faaliyet gösteren Alman Elster Kromschröder markasının Türkiyede ki yetkili temsilciliğini yürütmektedir. Bu sektörde geçen uzun yıllar hem firmanın ilerleyerek büyümesini hem de temsilcisi olduğu markaların dünya çapında geliştirdiği teknolojiler ve yaptığı iş ortaklıkları sayesinde yeni markaların bünyesine katılmasını sağlamıştır.
2015 yılının, Kasım ayında Elster Kromschröder sektörün bir başka büyük kuruluşu olan Eclipse şirketini satın alarak, Elster Thermal Solutions markası altında birleştirmiştir. Önder Mühendislik, ELSTER Thermal Solutions grubunun Türkiye Temsilcisi olarak, ülkemizde KROMSCHRÖDER, HAUCK ve LBE markalarının gaz yolu kontrol ve emniyet cihazlarını, yakıcılarını ve sıcak hava üreteçlerini, ayrıca ERMAF markasının çiftlik ve sera ısıtıcılarını sunmaktadır.  Bunlara ek olarak Alman C-Deg şirketiyle yaptığı işbirliği ile, biyogaz ve syngaz üreten tesislere gaz yakma bacası (Flare) üretmekte.
 
Önder Mühendislik teknik alt yapısı ve farklı mühendislik dallarında uzmanlaşmış  kadrosu, bizlere mühendislikten tasarıma, imalattan devreye almaya, servisten bakıma kadar doğal gaz ve sıvı yakıtlı endüstriyel ısıtma sistemleri konusunda eksiksiz hizmet verme imkanını sunmaktadır.
 
Gaz yakma ve ısıtma konularında geçen kırk yılın getirdiği tecrübe ve güven ile çalışmalarına devam eden Önder Mühendislik A.Ş, günümüzde endüstriyel gaz yakma sistemleri ile ağır sanayi ve metal sanayinde, kombi ve kazan bileşenleri ile 
domestik ısıtma sektöründe, biyogaz - syngaz yakma bacaları ile enerji sektöründe ve kümes-sera ısıtma alanında faaliyet gösteren firmalara çözüm sağlamaktadır.
 
Domestik Isıtmada da Önder
Kromschröder kombilerin içerisinde bulunan gaz ventilleri ve elektronik kontrol kartlarının, kaskad kontrol sistemleri ve oda termostatı gibi kontrol elemanlarının yenilikçi ve rakiplerince takip edilen üreticisidir. Önder Mühendislik coğrafyamızın en önemli kombi üreticisi durumunda olan yurdumuzda, müstesna kombi üreticilerinin ürünlerine katma değer sağlayacak Kromschröder ürünlerinin tespiti, tasarımı ve tedariki işlerini yerine getiriyor.
Eğitim ve Ar-Ge olmazsa olmaz
Elster grubunun aynı zamanda yarımamül tedarikçisi olan şirket, yıllık cirosunun yaklaşık %40’ını ihracattan sağlamaktadır. Bunun yanında 2012 yılında başlattığı Ar- Ge çalışmalarını ilgili kurumlardan aldığı desteklerle yürütmekte ve cirosundan Ar- Ge’ye pay aktarmaktadır. Geçtiğimiz 3 yıllık süreçte yaklaşık 300.000 USD Ar-Ge faaliyetleri için harcanmıştır. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte yeni Ar-Ge projeleri ile iş kalitesinin arttırılması, müşteri eğitimlerin daha üst noktalara çekilmesi ve Türk sanayisinin  çalışma  şartlarına  uygun  ürün  ve  süreçlerin  geliştirilmesine  önemli katkılar sağlamayı hedeflemektedir. Ar-Ge ve Eğitim faaliyetlerinin sürekli olarak   yürütülmesini,   gelişmenin   ve   büyümenin   en   önemli   anahtarı   olarak görmektedir. Ar-Ge faaliyetleri ile beraber kalite standartlarının yükseltilmesi için iş kolu ile ilgili tüm ulusal ve uluslararası standartlara uygun çalışıyor ve sektörlerin talebi doğrultusunda kalite anlayışı ilgili kuruluşlar ile çalışarak belgelendiriyor.
 
Sürekli Gelişim ve Değişim Anlayışı ile Çalışıyor
Önümüzdeki beş yıllık süreçte, mevcut çalışma alanına sahip olduğu teknik imkanlar ve yenilikçi faaliyetler ile yayılması ve işinin parçası olan diğer kollarda da ilerleme sağlanması hedeflenmektedir. Mevcut, gaz yolu cihazları, emniyet cihazları, yakıcı portföyü ile endüstriyel doğal gaz yakma sektörünün lideri olan Elster Thermal Solutions’ın Türkiye partneri olarak,  emniyet ve güvenliğe maksimum önemi vererek çalışmaktadır. Büyük bir hızla gelişen ülkemizde hali hazırda, doğal gaz yakma gibi güvenliğin ilk sırada olduğu bu sektörde hizmet veren bütün kuruluşların çalışmalarının regülasyonlara uygun hale getirilmesinin son derece önemli olduğuna inanmaktadır.
Demir-Çelik’ten, Cam-Seramik Sektörüne, Alüminyum’dan
Emaye ve Isıl İşlem Firmalarına kadar Türk Sanayisinin Hizmetinde
Özellikle ağır sanayi ürünlerinde kalite ve maliyet performansının hep göz önünde bulunduğu ülkemizde, Demir-çelik,  Alüminyum,  Cam-Seramik,  Isıl  İşlem,  Kağıt,  Gıda,  Tekstil,  Emaye Pişirme başta olmak üzere, doğalgazın veya sıvı yakıtların ısıya dönüştürülerek üretimin yapıldığı, tüm iş alanlarına verim, emniyet, eğitim ve mühendislik esaslarına bağlı kalarak hizmet vemektedir.
 
 
Enerji Tasarrufu Konusunda Uzman
Enerji maliyetlerinin azaltılması konusunda iki farklı biçimde hizmet vermektedir. Ecomax isimli kendinden reküperatörlü yakıcılarımız ile %30’a varan oranlarda gaz tasarrufu mümkündür. Yakma havasının, yakıcı bünyesinde ısıtılması ve bu sıcak hava ile yanmanın sağlanması esasına dayanan bu yakıclar, yukarıda saydığımız sektörlerde,   standart   yakıcıların   yerini   hızla   almaktadır.   Böylelikle   hem   Türk sanayisinin rekabet gücünü arttırmakta, hem de enerji ithalati dolayısıyla oluşan cari açığı azaltmaktadır.
 
Bununla beraber sektörün hızlıca iyileştirme yapılabilecek alanlarından birisi de gaz yakma sistemlerinin hava-gaz ayarlarıdır. Eksik havalı yanma, ithal ettiğimiz doğal gazın tam olarak yakılmadan atılmasına sebep vermekte, gereğinden fazla havalı yanma ise, ısıtılacak alanı istenmeyen şekilde soğutmakta ve maliyeti arttırmaktadır. Konusunda uzman personeller, gerekli ölçümleri yaparak, sistemlerin gaz-hava oranlarını doğru olarak ayarlayarak, üretici firmaların enerji tüketimlerini hızlı ve etkin olarak azaltmaktadır.
 

 

Paylaş Tweet Paylaş
3619 kez okundu
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM