Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
İbrahim ANIL "Metalurji Sektörünün Hızlı Gelişimi Fuarlarımıza da Yansıdı"

 
Bu Sayımızda, Ankiros Genel Müdürü İbrahim Anıl İle Fuarların Geldiği Süreci ve İleriye Dönük Planları Hakkında Söyleşi Gerçekleştirdik.
 
Sayın İbrahim Bey, Türkiye sanayisinin gelişmesinde  Yaptığınız fuarlarla hizmet vermektesiniz. Fuarlarınızın ilk yıllarından beri beraberiz. Sanırım bu yıl fuarın daha da genişlediğini görüyorum. 
 
Bize geçmişte bu zamana fuarınızı değerlendirebilir misiniz?
Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. olarak faaliyet göstermeye başladığımız günden beri metalurji sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik fuarlar organize etmek, odaklandığımız en önemli konuların başında gelmektedir. Hedefimiz global metalurji sektöründe zirvede olmak. Dolayısıyla organize ettiğimiz tüm fuarlarımızın bir sonraki tekrarında belli bir oranda büyümeyi amaç edindik her zaman. 1990’lardan sonra döküm sektöründe yaşanan gelişmeler, Ankara’da başladığımız faaliyetlerimizi İstanbul’a taşıma kararını almamıza neden oldu. Bu büyümenin kanıtı olarak; metalurji kelimesinin Ankiros / Annofer / Turkcast Fuarları ile özdeş olduğunu söyleyebiliriz. Dökümün farklı birçok materyalle ilişkili olması nedeniyle fuarımızda sadece demir - çeliğin yer almasındansa demir dışı metallerin de var olması gerekliliği ortaya çıktı. Adını Ankara’nın ‘ANK’sı,  iron’un ‘IRO’su ve steel’in ‘S’ sinden alan Ankiros fuarımıza içeriği demir dışı metaller olan Annofer fuarını ekledik. Yine bu fuar da adını Ankara’nın ‘AN’si ve non ferrous’un ‘NOFER’inden alıyor. Bu adlandırmanın sektör ilgililerinin zihninde fuarlarımızın kalıcığını sağladığını düşünüyorum.  Demir – çelik sektöründe varlığımızı Ankiros ve Annofer fuarlarımız ile sürdürürken Türkiye, döküm alanında global ölçekte yer almaya başladı. Biz de uluslararası fuarlara Türk dökümhaneleriyle birlikte gitmeye başladık. Ve orada sergilenen ürünleri gördüğümüzde Türkiye’de bu fuarlara eş değerde farklı bir organizasyon yapılabilir mi diye düşündük. Bu düşüncelerin sonucunda Turkcast fuarlarımız ortaya çıktı. Turkcast, sektördeki döküm alıcılarının ilgi odağı olurken fuara katılan dökümhaneler de bu duruma fazlasıyla memnun oldular.
 
ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST üçlemesi, faaliyet göstermeye başladığımız günden beri Türk Metalurji Sektörü’nü uluslararası düzeyde zirveye ulaştırmak amacıyla 25 yıllık tecrübemiz ile sektörel birikimimizi katarak çalışmamızın ürünüdür dolayısıyla sektörde fark yaratmaktadır.
 
Bu süreçte Türk Metalürji sektörünün geldiği noktadaki düşünceleriniz nelerdir?
Türkiye, uluslararası piyasadaki rekabet gücünü arttırarak, metalurji sektöründe katmadeğeri yüksek ürünlere yönelik yatırımların merkezi haline geldi. Bu durum Türk Metalurji Sektörü’nün hem ulusal hem de uluslararası düzeyde büyümesine neden oldu. Dolayısıyla metalurji sektörünün ihracatı her yıl artarak ülkemizin ihracat sektörleri arasında ön plana çıkmaya başladı. Türkiye ham demir-çelik üretiminde 2015 yılı verilerine göre dünyada Brezilya’dan sonra 9. olmayı başardı. Türk Döküm Sanayi’si ise dünyada 10., Avrupa’da 2. sıraya yükseldi. Sektörde her geçen yıl artan talep ve yatırımlar bu başarıyı daha da arttıracaktır. Bu konuda Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. olarak bizler de elimizden geleni yapıyoruz. Metalurji sektörünün bu hızlı gelişimi fuarlarımıza da yansıdı ve devamlı büyüyen fuarlarımız sektör ile birlikte büyüdü.
 
Bu yıl fuarınız da ne gibi değişiklikler ve etkinlikler olacak?
Fuarlarımız gerek ticari gerekse sektörel etkileşimler açısından global düzeyde en prestijli fuarlar sıralamasında ilk üçün arasında yer almaktadır. Bu başarımızda payı olan Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği, düzenlediği 8. Uluslararası Döküm Kongresi ile, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası ise 18. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi ile bu yıl da fuarlarımıza desteğini sürdürmekte. Fiili olarak ilgilileri bir araya getirmişken, bilimsel açıdan da değerlendirmelerin yapıldığı ve tecrübelerin  paylaşıldığı bu platformların fuarlarımızla eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesinin sektörü daha iyi tanımak adına faydalı olduğunu düşünüyoruz. 
 
ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST 2016 bu zamana kadar gerçekleştirilen fuarlarımızın arasında yabancı firmaların en çok ilgi gösterdiği fuarlarımız. 576 yabancı katılımcının yer alması ve sektörün önde gelen bir çok firmasının kendi standını oluşturması fuarlarımıza verilen önemi ortaya koymaktadır. T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen fuarlarımızda çeşitli ülkelerden alım heyetlerinin oluşturulması hakkında T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın yurtdışındaki ticaret müşavirlikleri ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Azerbeycan, Almanya, Bulgaristan,  Cezayir, İran, İtalya,  Kazakistan, Mısır, Pakistan, Romanya, Rusya, Sudan, S.Arabistan,  Ukrayna ve Yunanistan’dan beklediğimiz alım heyetlerinin yanısıra Almanya başta olmak üzere Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan da kendi bağlantılarımızla alım heyetleri organize ediyoruz.
 
Fuarlarımızın tanıtılması için bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Ziyaretçilerimize eşsiz bir fuar deneyimi sunmak düşüncesiyle, fuar ziyaretlerini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda yurt genelinde, üretime yoğunlaşmış sanayi bölgelerinden ücretsiz ziyaretçi otobüsü tahsis ediyoruz. Ayrıca İstanbul’un çeşitli bölgelerinden de ücretsiz servisler ile fuar alanına ulaşım sağlıyoruz. 
 
Bu yıl bir yenilik daha var, açılış törenimizi, aynı formatta fuar resmi açılışlarından bir gün önce fuar dönemimizin daha verimli ve etkili kullanılabilmesi için saat 18:30 da yine fuar alanında bulunan ‘’INTEREXPO’’ salonunda yapacağız. 
 
Örneğin yurt dışında katıldığım fuarlar da iş yaratma adına ara eleman ve mühendisleri firma yetkilileri ile fuarda görüşme günleri yapıyorlar. Buna benzer bir çalışma düşünüyor musunuz?
Fuarlarımızda matchmaking adını verdiğimiz bir çalışmamız var. Bu çalışma ile katılımcı firmalarımızın sektörde faaliyet gösteren diğer firmalar ile biraraya gelmelerini sağlıyoruz. Böylelikle katılımcılarımız, firmaları için yeni iş bağlantıları oluştururken fuarlarımız da etki alanını genişletip büyümeye devam ediyor. Fakat bireysel olarak kişileri firmalar ile görüştürme gibi bir uygulamamız yok. Bu tür çalışmaların biz de farkındayız, eğer sektörden bir talep gelirse bundan sonraki fuarlarımızda uygulamaya geçirebiliriz.
 
Fuar tarihini 3 gün olarak düzenlediniz. Bununla ilgili sektörde olumlu olanda var gün yetmiyor diyenlerde bu konudaki fikirleriniz nelerdir?
Fuarlarımızda tüm katılımcılarımıza yapmış olduğumuz bir anket çalışmamız var ve fuar sonunda bu anketleri değerlendirmeye alıyoruz. Anketimizin içeriğinde fuarın ne kadar süre olması gerektiğine dair sorumuza daha önce verilen cevaplara göre Pazar gününün yeterince verimli olmadığı ve diğer günlere oranla daha az bir katılımın gerçekleştiği ortaya çıktı. ‘’kısa ve öz fuar anlayışı’’ nın uluslararası bir trend olduğunu da göz önünde bulundurarak anketlerde bu soruyu sormaya devam ettik. Anketlerde 3 gün olmasını isteyenlerin oranı 2010 yılı fuarlarımızda % 50-60 civarındayken, 2014’te ilk uygulamayı takiben %80’nin üzerine çıktı. Fuarlarımızın kısa ama etkili oluşu sayesinde hem katılımcılar açısından hem de ziyaretçiler açısından daha verimli olmasını sağlamaktadır. Türk Metalurji Sektörü’nün global ölçekte gelişimi için göstermiş olduğumuz çabanın karşılıksız kalmadığını hem katılımcılarımızın hem de ziyaretçilerimizin memnuniyetinden ve kendilerinden aldığımız olumlu geribildirimlerden anlıyoruz.
 
 
 

 

ANKİROS - ANNOFER - TURKCAST 2016 FUARI KATILIMCI LİSTESİ

 

(FOSECO) VESUVIUS İSTANBUL REFRAKTER SAN. TİC. A.Ş.
H3-D130/E160
5M ELEKTROMEKANİK LTD. ŞTİ.
H6-C130
ACAN MAKİNE İMALAT SANAYİ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
H9-A120
ACAR TEKNOLOJİK SİS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
H3-E200
ADANA DÖKÜM SANAYİ A.Ş
H7-A120
ADELYA DIS TIC & TURIZM - FATİH TOPKAYA
H9-A230
AFS HASSAS DÖKÜM SAN. TİC. LTD. ŞTİ
H7-E130
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
H5-A210
AJANS ORGANİZE - KAMURAN TECİMEN
H2-E218
AJANSMİK YAYINCILIK LTD. ŞTİ.
H5-A118
AKDAŞ DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-C100
AKM METALURJİ SAN.TEM. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
H3-D120
AKPINAR DÖKÜM MAKİNA SANAYİ A.Ş.
H7-E110
AKTEC MÜHENDİSLİK VE TİCARET LTD. ŞTİ.
H9-F110
ALCAST METAL SAN. TIC. LTD. STI.
H7-C136
ALFA DÖKÜM VE MAKİNA İML. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-D150
ALFIN EDIMET SPA.
H2-E132
ALİSAN İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.
H3-B100
ALLIED MINERAL EUROPE B.V. İSTANBUL OFFICE
H2-D145
ALP MUHENDISLIK MUMESSILLIK TIC. VE SAN. LTD.STI.
H8-E122
ALPİN MAKİNE SAN.VE TİC.A.Ş
H5-A110
ALS LABORATUVAR CİH. PAZ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H6-B170
ALŞA LABORATUVAR CİHAZ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H2-A155
ALTEO GARDANNE
H3-E155
ALTERNATİF YAYINCILIK TAN. HİZ.SAN.VE TİC.LTD. ŞTİ
H3-A176
ALTINGÖZ ATEŞ TUĞLA REFRAKTER SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H8-F180
ALTUN DÖKÜM SANAYİ A.S.
H7-C145
ALYORK MÜHENDİSLİK HİZM. LTD. ŞTİ.
H9-A245
AMASYA ÜNİVERSİTESİ
H5-E186
ANA BAĞLANTI ELEMANLARI YAY. HİZ - ALİ BAYSAL
H2-E216
ANADOLU DÖKÜM SANAYİ A.Ş.
H7-D120
ANADOLU MÜHENDİSLİK SAN.TİC. LTD. ŞTİ.
H3-E240
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
H5-A220
ANDRES GIEßEREITECHNIK GmbH
H3-A190
ANDRITZ METALS
H9-E120
AN-KA ANALİZ VE KALİTE KONTROL CİH.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
H3-E135
ANKARA DÖKÜMCÜLER ODASI
H7-E250
ANYANG XIN YI ALLOY CO., LTD.
H5-E130
APAK METAL SAN. VE TİC. A.Ş.
H2-A220
ARDEMİR DÖKÜM SANAYİ VE TİC. A.Ş.
H7-C135
ARDÖKÜM MERDANE SANAYİ A.Ş.
H8-D120
ARPEK ARKAN PARÇA ALU. ENJ. KALIP SAN. TİC. A.Ş.
H7-C105
ARTIDOKSAN HIZLI İMALAT TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
H3-A173
ASİL ÇELİK SAN. VE TİC. A.Ş.
H9-E100
ASK CHEMICALS TR TİC. LTD. ŞTİ.
H3-B150
ASLAR PRES DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-A115
ASMAŞ AĞIR SANAYİ MAKİNALARI A.Ş.
H8-E140
ASMAŞ AĞIR SANAYİ MALZEMELERİ İMAL VE TİC. A.Ş.
H3-D140
ATILIM ÜNİVERSİTESİ
H5-A205
ATİK METAL SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-B120
ATM ATILIM TEKNİK METAL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H5-D120
AVEKS İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.
H3-C100
AYDINLAR DİŞLİ & MAKİNA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.
H8-E110
AYDINLAR REFRAKTER SAN. VE TİC. A.Ş.
H8-C110
AYDÖKÜM MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-B100
AYMAS MAKİNA SAN VE TİC. LTD. ŞTİ
H5-A140
AYZER DÖKÜM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H7-E140
AZDÖKSAN PİK SFERO VE ÇELİK DÖKÜM SANAYİ
H7-E220
BCS ENERJİ MÜH. VE END. ÜRN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H8-F210
BEKAP METAL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H9-B100
BELGİN MADENİ YAĞLAR TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
H8-F160
BEMAKTHERM MÜH. END. FIRINLAR SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H3-E190
BERESİT MAKİNA SAN. ÜR. TEM. VE TİC. A.Ş.
H5-B130
BES MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
H3-E150
BEYMAKSAN MAÇA MAKİNALARI İMALATI - BAYRAM YILMAZ
H5-B125
BİLGESİN DÖKÜM MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-E190
BİLGİNOĞLU ENDÜSTRİ MALZ. SAN VE TİC. A.Ş.
H2-C120
BİLİŞİM BİLİŞİM VE YAZILIM SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
H8-D150
BİRİM MAKİNA SAN.VE TİC.A.Ş
H8-C120
BİRLEŞİK METAL VE ISIL İŞLEM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H9-B110
BLS MAKİNA MÜH. TAAH. DIŞ TİC. TUR. SAN. LTD. ŞTİ.
H8-E100
BORAN ÇELİK DÖKÜM SAN. TİC. A.Ş.
H7-A130
BRO METAL HASSAS DÖKÜM SAN.TİC.DENİZCİLİK LTD.ŞTİ
H7-D180
BROX ELEKTRO DİN. TEK. MALZ. MAK. SAN.TİC. LTD. ŞTİ.
H6-A100
BURDÖKSAN DÖKÜM MADENCİLİK SAN.TİC. LTD. ŞTİ.
H7-D135
BURSAM NDT TIBBİ VE METALURJİ CİH. SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H9-F120
BVA MÜMESSİLLİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
H5-B120
BWF ENDUSTRİ FİLTRELERİ VE TEKNİK KECE LTD. STİ.
H8-F120
CADEM CAD/CAM DESTEK MERKEZİ A.Ş.
H6-A110
CAMET METALLURGICAL TECHNOLOGIES CO.,LTD
H9-A200
CANBİLENLER DÖKÜM MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H7-D145
CARL ZEISS TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ LTD. ŞTİ
H2-E165
CAST METAL & DIECASTING TIMES
H5-A180
CASTING AND FORGING
H9-A180
CECOF
H3-A110
CECOF
H8-E160
CHANDEKAR BUSINESS MEDIA PUT.LTD
H8-B140
CHINA FOUNDRY ASSOCIATION
H2-E220
COCAN (HUBEI) GRAPHITE MILL INC.
H8-F175
COMPONENTA DÖKÜMCÜLÜK TİC. VE SAN. A.Ş.
H7-D130
COŞKUN ÇELİK DIŞ. TİC. A.Ş.
H9-C110
CPG MADENCİLİK MÜHENDİSLİK VE METAL SAN TİC LTD ŞTİ
H6-A240
CS METAL CHODAN SAZAN DEMİR ÇELİK İÇ DIŞ TİC. DAN. LTD. ŞTİ.
H8-C130
CSM METALURJI İMALAT SAN. VE MÜH. LTD. ŞTİ.
H8-A115
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ
H5-E190
CVS MAKİNA İNŞ. SAN. VE TİC. A.Ş.
H8-B100
ÇAĞ-DÖK-SAN ÇAĞLAYAN DÖK. MAK.OTOM.SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H7-B175
ÇAKMAK VİNÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H2-D130
ÇANBENSAN ÇANKIRI BENTONİT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H3-A200
ÇELİK GRANÜL SAN. A.S.
H2-C140
ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
H9-F100
ÇELİKEL ALUMİNYUM DÖKÜM İM. SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-B115
ÇELİKTAŞ SINAİ KUMU SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H6-C110
ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H6-A140
ÇMS ÇETİN DÖKÜM VE MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H5-D130
ÇOLAKOĞLU METALURJİ A.Ş
H9-E102
ÇORUM TEKNİK ÇELİK DÖK. MAK.İNŞ.SAN.TİC. LTD. ŞTİ.
H7-E100
ÇUKUROVA KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş.
H3-C130
DAĞLI ENDÜSTRİYEL ÜR. SAN. VE TİC - MUSTAFA ORALP DAĞLI
H5-A145
DALOĞLU DÖKÜM MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
H7-E200
DAUSSAN-CUKUROVA KİMYA DÖKÜM REF. MLZ. SAN. VE TİC. A.Ş.
H5-C160
DEĞİRMENCİLER ENDÜSTRİ TOZLARI MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
H6-A120
DEMİSAŞ DÖKÜM EMAYE MAMÜLLERİ SAN. A.Ş.
H7-B130
DEMORA FABRİKA İMALAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
H6-B160
DENGE TEKNİK CİHAZLAR SAN. VE TİC.  LTD. ŞTİ
H3-A197
DENGFENG HAONAN REFRACTORIES CO., LTD
H9-C100
DENİZCİLER DÖKÜMCÜLÜK SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-C116
DENLİ KİMYA MAKİNE END. MALZ. DAN. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-C175
DHM DÖKÜMHANE SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİC. A.Ş
H5-B150
DMS DENİZLİ DÖKÜM VE MAK. SAN. TİC. A.Ş.
H8-B112
DOĞUŞ DÖKÜM MALZ. KİMYA MÜM. İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ
H2-B150
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
H5-C180
DÖKMAK ÇELİK DÖKÜM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H7-B180
DÖKSAN BASINÇLI DÖK. MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-A170
DÖKSAN ISIL İŞLEM TAŞLAMA A.Ş.
H5-A100
DÖKÜM MAKİNA MÜH. VE PAZ. LTD. ŞTİ.
H3-D160
DÖKÜMAŞ DÖKÜM MAK. SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-E210
DTI TOZSUZLAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİ SAN VE TİC.A.Ş
H9-D100
DTS TEKNOLOJİ ARGE YAZILIM EĞİTİM VE DAN. LTD. ŞTİ
H6-E110
DURER REFRAKTER MALZ. SAN. VE TİC. A.Ş.
H3-B115
ECOTHERM END. MÜH. ISI TEKN.DAN. SAN. TİC.LTD. ŞTİ
H5-E100
EFSİAD - ENDÜSTRİYEL FIRIN SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ
H2-E222
EGES ELEKTRİK VE ELEKTRONİK GER. SAN VE TİC. A.Ş
H3-D100
EGT REFRAKTER GEREÇLER END. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H2-D120
EKİP METALURJİ DÖK.MAK.PARÇ.İMALAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
H7-A180
EKSEN YAYINCILIK FUARCILIK TANITIM HİZ. LTD. ŞTİ.
H5-A115
EKW GmbH. - TÜRKİYE BÜROSU
H2-B180
ELFAMAK MAKİNA TEK. VE ELEKTRONİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ
H5-C155
ELİMKO ELEKTRONİK İMALAT VE KONTROL TİC. LTD. ŞTİ.
H3-A140
ELİT METALURJİ SAN. VE TİC. LTD. A.Ş
H7-B125
EMİN YALDIZ METALURJİ MAK.GIDA OTM.SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H7-B170
ENCOTHERM END. FIRIN SİSTEMLERİ SAN.TİC. LTD. ŞTİ.
H2-A160
ENDÜMAK MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.
H5-D100
ENTİL END. YAT TIC. A.Ş.
H7-B140
EPOKS KİMYEVİ ÜRÜNLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H6-A115
EPSİLON-NDT END. KONTROL SİS. SAN. VE TİC. A.Ş.
H2-C170
ER DÖKÜM MAKİNE SAN. TİC. A.Ş.
H7-D105
ERAPRES MAK. MÜH. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-D155
ERDEM MAKİNA PAZ. MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H2-D150
ERKUNT SANAYİ A.Ş
H7-D100
ESFARAYEN INDUSTRIAL COMPLEX (EICO)
H6-A190
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
H5-A224
ETS END.TEK. SİS. MÜH. MAK. SAN. TİC.LTD.ŞTİ
H2-E200
EUROMET SA
H5-E116
EXPERT MÜMESSİLLİK TURİZM TİC.LTD.ŞTİ
H2-B110
FANGDA CARBON NEW MATERIAL CO. LTD.
H9-F130
FARAVARDEH FOOLADI CO.
H2-E210
FATI DANIŞMANLIK MÜH. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
H8-F190
FBC YAYINCILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H2-E224
FCM ÇELİK ENDÜSTRİSİ A.Ş
H7-C140
FEMATEK ULUSLARARASI TİC. A.Ş.
H8-C100
FERHAT DÖKÜM LTD.ŞTİ
H7-E230
FERRO DÖKÜM SAN. VE DIŞ TİC. A.Ş.
H7-C125
FERROMET MÜMESSİLLİK VE TİC. A.Ş.
H2-D100
FERROSER MÜMESSİLLİK VE METAL SAN. LTD. ŞTİ.
H8-B115
FETAŞ İÇ VE DIŞ TİC. SAN. A.Ş.
H3-C170
FILO D.O.O.
H2-D210
FİNANS YAYINCILIK VE REKLAM - MESUT KUL
H2-E217
FOMET S.R.L.
H3-E110
FONDAREX S.A.
H2-A130
FORACE POLYMERS PVT LTD.
H3-C190
FORM ATILIM MAKİNA TİC. LTD. ŞTİ.
H2-A110
FOUNDEQUIP MAKİNE VE EKİPMANLARI SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H5-C150
FOUNDRY EQUIPMENT & SUPPLIES ASSOCIATION
H2-A175
FOUNDRY PLANET LTD.
H3-A120
FTL FOUNDRY EQUIPMENT LTD.
H5-C110
GAP S.P.A.
H8-A120
GAZİANTEP ÇELİK DÖKÜM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-A160
GEDİK DÖKÜM VE VANA SAN. TİC. A.Ş.
H7-A110
GENERAL MAKİNA SAN. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
H2-D190
GER MÜHENDİSLİK TAAH. PROJ MNT. İNŞ. MLZ. TİC. LTD. ŞTİ.
H8-B125
GİSAŞ DÖKÜM MAKİNA VE KUMLAMA SAN TİC LTD ŞTİ
H7-B160
GLOBAL TEKNOLOJİ METAL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H3-A100
GÖKMASAN GÖKAY MAKİNA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
H8-D110
GÖKTÜRK MEDYA VE BİLİŞİM A.Ş.
H2-E136
GÜMÜŞARSLAN GENEL MAKİNA İMAL.SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H6-B100
GÜR METAL HASSAS DÖK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-C115
GWI GROUP LIMITED
H5-E140
H.IKEUCHI & CO., LTD.
H8-A140
H+P HİDROLİK PNÖMATİK DERGİSİ
H2-E228
HAMMEL RECYCLINGTECHNIK GmbH
H2-D123
HANNOVER FAIRS INTERNATIONAL GmbH
H3-B120
HANNOVER FAIRS TURKEY FUARCILIK A.Ş.
H5-B121
HANNOVER MILANO FAIRS SHANGHAI LTD.
H2-E120/E130/D110
HASEL İSTİF MAKİNALARI SAN. VE TİC. A.Ş.
H9-E110
HAZNEDAR REFRAKTER SANAYİ A.Ş
H3-B110
HERAEUS ELECTRO-NITE A.Ş.
H3-C140/H8-A110
HİDROPAR HAREKET KONTROL TEKNOLOJİLERİ MERKEZİ SAN. VE TİC. A.Ş.
H8-B135
HİTİT ÜNİVERSİTESİ
H5-E185
HORMOZGAN STEEL CO.
H6-A150
HPS HİDROLİK PROJE SİSTEM TEK. SAN. TİC. A.Ş.
H8-D105
IMERYS SERVICES
H6-E140
INCASTT MACHINES
H2-A120
INDUCTOTHERM İNDÜKSİYON SİSTEMLERİ SAN. A.Ş.
H2-B100
INSERTEC
H3-E215
IRAN FERROALLOY INDUSTRIES COMPANY
H6-B145
IRAN FERROSILICE CO.
H6-B120
IRAN ZINC MINES DEVELOPMENT CO. (IZMDC)
H6-B130
IRANIAN ALUMINIUM CO. (IRALCO)
H6-A170
IRANIAN GHADIR IRON & STEEL COMPANY
H6-A180
ISODEM ARCAST AS END.KİM.SER.MAD. İŞ. TUR. TAŞ.HİZ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
H3-E180
İÇDAŞ ÇELİK ENERJİ TERSANE VE ULAŞIM SAN. A.Ş.
H9-D105
İDEAL MODEL DÖKÜM SİS. SAN. TİC. A.Ş.
H6-D120
İĞREK MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-D110
İMPRO METAL METALURJİ DÖK. MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ
H7-D140
İNCEKARALAR TIBBİ CİHAZLAR TİC. A.Ş.
H3-E170
İNDEMAK İNDÜKSİYON DÖKÜM MAK.İNŞ.SAN.TİC. LTD.ŞTİ
H5-D105
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
H5-C186
İTALYAN DIŞ TİCARET VE TANITIM AJANSI
H6-D100
İTÜ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
H5-B123
İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş.
H9-A225
İZOREF ENDÜSTRİYEL ÜR. MAK. SAN. DIŞ TİC. LTD.
H2-E185
JINAN SHENGQUAN GROUP SHARE HOLDING CO. LTD.
H3-C180
KADIOĞLU MADENCİLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
H3-D150
KAĞAN DÖKÜM VE MODEL SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.
H7-B165
KARAMAN DÖKÜM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-A145
KARASU GRAFİT DÖKÜM METAL SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-D180
KARASU METAL VE END. MALZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-E110
KARDEMİR KARABÜK DEMİR ÇELİK SAN.TİC.A.Ş
H9-E140
KARFO END. VE LAB. CİH. SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
H2-E215
KARMOSAN MODEL KALIPMAK. DÖK. OT. SAN. TİC. LTD ŞTİ.
H5-B140
KARTER ULUS. TİCARET - GÖKHAN EMRE KARTER
H8-C090
KATSİMTAŞ İZOLASYON METAL VE İNŞ. SAN. DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-A240
KAYAHAN İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş.
H8-D160
KAYMAKÇILAR MAKİNE DÖKÜM SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H7-E120
KAYNAR DÖKÜM MAKİNA REDÜKTÖR İNŞ.VE İNŞ.MALZ.İTH.İHR.SAN VE TİC.A.Ş
H7-E245
KILIÇLAR MADENCİLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H3-B175
KİLTAŞ REFRAKTER MALZEME SAN. VE TİC.A.Ş.
H2-D160
KOÇAK METALURJİ MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H7-C130
KONDÖKSAN DÖKÜM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
H7-C156
KONYA HASSAS DÖKÜM NANO TEK. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-E180
KONYA SELÇUKLU KROM MAGNEZİT TUĞLA SAN. A.Ş.
H2-A230
KÖRFEZ DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-C120
KUMSAN DÖKÜM MALZEMELERİ SAN. TİC. A.Ş.
H6-E120
KUNSHAN SPRING METAL MATERIAL CO. LTD.
H5-A160
KUTES METAL SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-D170
KÜBİK ROBOTİK MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.
H5-C100
KÜMAŞ MANYEZİT SANAYİ A.Ş.
H2-B160
LABORATUVAR  HASTANESİ
H2-E180
LAEMPE MÖSSNER SINTO GmbH
H3-B160
LANZHOU SUNRISING FERROALLOY CO. LTD.
H3-A130
LİNKAS DEMİR ÇELİK İNŞ. DIŞ TİC. VE MÜM. LTD. ŞTİ.
H8-E125
LMA MOTİF-AL DÖKÜM SAN. VE MÜMESSİLLİK LTD. ŞTİ.
H3-C110/A105
LUBRIKOTE SPECIALITIES PVT. LTD.
H2-D200
LUOYANG LONGDA BEARING CO.,LTD
H8-F195
MAK ELEKTRONİK DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
H2-D126
MARATON MAKİNA MODEL DÖKÜM İM. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-E240
MARMACOR DIŞ TİCARET A.Ş.
H8-B110
MARMARA METAL MAMÜLLERİ TİC. A.Ş.
H2-C100
MARMARA ÜNİVERSİTESİ
H5-E187
MATES MAK. TESİSAT SAN. VE TİC. A.Ş.
H6-E155
MDSJ MÜHENDİSLİK MAKİNE SANAYİ LOJ. LTD.ŞTİ
H8-A150
MEGA DANIŞMANLIK TEM. DIŞ TİC. A.Ş.
H8-E136
ME-METALS
H6-A160
MESA MAKİNA DÖKÜM GIDA SANAYİ VE TİC. A.Ş.
H7-D160
META-FOR MAK. VE KALIP SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
H3-D170
METAL PRES MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H2-C150
METALFORM METAL SAN. TİC. VE MÜM. A.Ş.
H9-E105
METALS NEWS MONTHLY
H6-A245
METALSMARKET.NET
H2-E220
METALURJİ VE MALZEME KONGRE DANIŞMA
FUAYE
METAMAK METALURJİ MAK. MÜM. LTD. ŞTİ.
H2-C110
METKO HUTTENES-ALBERTUS KIMYA SAN. VE TIC. A.S.
H3-D110
METKON ENDÜSTRİYEL CİHAZ SAN.VE TİC. A.Ş.
H6-E150
MIDDLE EAST METAL&STEEL MAGAZINE
H2-E226
MIDDLE EAST MINES & MINERAL INDUSTRIES DEVELOPMENT HOLDING CO.(MIDHCO)
H6-B150
MISAD - METAL ISIL İŞLEM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
H2-E140
MİKROTEST ENDÜSTRİ CİHAZLARI PAZ.SAN.VE TİC.LTD. ŞTİ
H2-A250
MM MEDYA BİLİŞİM YAYINCILIK REKLAM DAN. LTD. ŞTİ.
H5-A150
MPR REFRACTORIES LIMITED
H9-A190
MTC METALURJİ TEST CİHAZLARI  - HAMİDE KARAGÜLLE
H9-A130
NEDSAN HAVALANDIRMA EKİPMANLARI TİC. LTD. ŞTİ.
H2-A150
NEV HASSAS DÖKÜM LTD. ŞTİ.
H7-A135
NEWFORM
H3-A114
NINGXIA WANBODA CARBONS & GRAPHITE CO., LTD.
H9-A220
NITREX METAL INC.
H3-A195
NKMZ INTERNATIONAL PROJECTS LTD
H9-A170
NORD DRIVESYSTEMS GÜÇ AKTARMA SİS.SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H9-A110
OM SIDERURGICA SRL
H8-F165
ORIND SPECIAL REFRACTORIES LTD.
H8-B130
ORTADOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - ODTÜ
H5-B122
ÖNDER MÜHENDİSLİK SAN. TİC. A.Ş.
H2-A100
ÖRS MAKİNA VE TESİSAT SAN.TİC. LTD. ŞTİ.
H2-C165
ÖZAVRASYA DÖKÜM SAN. TİC. LTD. ŞTİ
H7-A155
ÖZDEMİR MODEL DÖK. KALIP. YED. PAR. SAN.TİC.LTD. ŞTİ.
H8-E105
ÖZGAYD METALURJİ OTOM. SAN.TİC. LTD. ŞTİ.
H7-B190
ÖZGÜMÜŞ DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-C150
ÖZGÜN MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H8-E130
ÖZGÜVEN DÖKÜM MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-A100
ÖZMAK MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H5-C120
PANO METAL VE PLASTİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H3-A170
PAUL WURTH S.A.
H9-F140
PETROFER ENDÜSTRİYEL YAĞLAR SAN. VE TİC. A.Ş.
H2-E190/H8-F100
PINAR DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-B150
PİROMET PİROMETALURJİ MLZ. REF. MAK. SAN TİC. A.Ş.
H8-B105
POMETON METAL TOZLARI SAN. VE DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ.
H3-E210
POSLU MAKİNA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H5-C140
POTENZA MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
H8-A105
PRESTİJ YAYINCILIK BASIM HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-E112
PROMETAL HAFİF METALLER DÖKÜM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H7-A140
PROTECHNOLOGY ENDÜSTRİYEL MAKİNE VE KİMYA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.
H6-B140
PROTEK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
H5-C130
PTC METALURJİ DÖKÜMHANE VE END.MAL.SAN.TİC.LTD.ŞTİ
H2-C160
R R STEEL INDUSTRIES
H6-E130
RAMON SCIENCE&TECHNOLOGY CO., LTD.
H8-E150
REFİZ REFRAKTER MONT.TEK.DAN.HİZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H3-A115
REFSAN REFRAKTER İNŞ VE İNŞ MALZ. SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.
H3-E140
REMET UK LIMITED
H5-E115
REPAMET ELEKTRONİK SİS. MÜM. TEK. SER.TİC. LTD.ŞTİ
H2-A135
RKB RULMAN SAN VE TİC.LTD.ŞTİ
H8-D115
ROLMAK DÖKÜM SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ
H7-E170
ROLMET DIŞ TİC.LTD.ŞTİ
H6-C100
ROMANIAN FOUNDRY JOURNAL ( ATTR )
H3-A180
ROTOBEC
H9-D110
ROTOTECH MAKİNA SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
H8-F110
RÖSLER KROMAŞ MAKİNE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H5-B100
RTI MÜHENDİSLİK İNŞ.TES.GIDA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
H8-F140
RWF MAGAZINE
H2-E134
S&B ENDÜSTRİYEL MİNERALLER A.Ş.
H3-D165
SAĞLAM METAL SAN. VE TİC. A.Ş
H8-D130
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
H5-A226
SALDOTECNICA EUROPE S.R.L
H8-A145
SAN MALZEME TEKNOLOJİLERİ - BELMA DAĞISTANLI
H2-A200
SARUCA METAL DÖKÜM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
H7-C155
SARVION ENDÜSTRİYEL MALZ. VE MÜH. TİC A.Ş.
H3-E130
SAYGILI MAKİNA - ALİ SAYKILI
 
SCHEUCH GMBH
H2-D125
SEKTÖREL TANITIM GRUBU REK. VE TİC. LTD. ŞTİ.
FUAYE
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
H5-A222
SER DÖKÜM MAKİNA SANAYİ VE TİC A.Ş.
H7-A150
SERCER ANATOLIA SERAMİK İNŞ. TUR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
H3-A185
SGS OTOMATİK KONT. SİS. MAK.YAZ.SAN. DIŞ TİC.LTD.ŞTİ
H8-D140
SHANDONG YU SHI JU CHEMICAL CO.,LTD
H6-A108
SHANGHAI GEHANG VACUUM TECHNOLOGY CO., LTD
H5-A130
SHANGHAI ZONT TECHNOLOGY CO., LTD.
H8-F170
SHANTOU HI-TECH ZONE ESG BEARING MANUFACTURE CO.,
H8-F105
SIDERKEMCO METALURJİ SAN. VE TİC. A.Ş.
H2-A170
SIGMA SHOT PEENING SİSTEMLERİ VE YÜZEY İŞLEM TEKNOLOJİLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
H2-D110
SIMPSON TECHNOLOGIES GmbH
H3-B165
SINOSTEEL EQUIPMENT&ENGINEERING CO., LTD
H8-E120
SINTOKOGIO LTD.
H2-A140
SIRJAN JAHAN STEEL COMPLEX
H6-A200
SİLTAŞ SİLİS KUMLARI SAN. VE TİC. A.Ş.
H6-E170
Sİ-MA MAKİNE ELK. LTD. ŞTİ.
H9-F105
SİNOP ÜNİVERSİTESİ
H5-C185
SKC KARBON SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H2-E170
SOLIDTHINKING, INC.
H5-A190
SONGÜLLER METAL KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H2-D170
SÖNMEZLER METAL DEMİR ÇELİK İNŞ. SAN.TİC. LTD. ŞTİ
 
SÖRMAŞ SÖĞÜT REFRAKTER MALZ. A.Ş.
H3-B140
SPECTA GULF FZE
H9-B120
STAR TEKNİK ELEKTRONİK CİH. SAN VE TİC. LTD. ŞTİ
H2-A180
STEEFO ENGINEERING CORP.
H8-A100
STEEL & CAST IRON MAGAZINE
H5-A200
STEELORBİS A.Ş.
H8-F200
STEM D.O.O
H5-E120
STERKİM MAKİNE KİMYA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
H8-F125
SUPER THERMO SENSORS PRIVATE LIMITED
H5-E110
SUPERREF ATEŞE MUKAVİM MALZEME SAN.A.Ş.
H6-E160
ŞAHİN BALANS SAN. TRZ. VE PETR. ÜR. TİC. LTD. ŞTİ.
H8-A130
TALSAD-TÜRKİYE ALÜMİNYUM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
FUAYE
TEKNOMETALURJİ MALZ. MAK. İÇ VE DIŞ.TİC. LTD. ŞTİ.
H2-B130
TEKNOSEM TEST VE ANALİZ CİH.TKN.ARAŞ.SAN.DIŞ. TİC. A.Ş.
H3-C200
TEKNOTHERM METAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
H2-B140
TEKNOVASYON MAK. VE MAK. İM. AR-GE LAB. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-B170
TEKSAN İNŞ. REF. ISI TEK.OTO.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
H5-E105
TERMIT D.D.
H3-A210
TERMO ISI SİSTEMLERİ TİC. VE SAN. A.Ş.
H2-E105
TERMO MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş
H8-B120
TES-SAN TESİSAT PROJE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H5-A170
TETRA ISI SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-A210
TEZULAŞ FUAR DANIŞMANLIK HİZ. LTD. ŞTİ.
H3-A135
THERMCORE MARMARA METAL İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ
H2-A132
TIANJIN SANTE ELECTRONICS CO. LTD
H5-E135
TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
FUAYE
TMS ENDÜSTRİYEL SOĞUTMA VE İŞLEM TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
 
TOSÇELİK GRANÜL SAN. A.Ş.
H3-C150
TOTAL TURKEY PAZARLAMA A.Ş.
H9-A240
TOYO TANSO GRAFİT VE KARBON ÜR. SAN. VE TİC. A.Ş.
H3-E220
TRAKYA DÖKÜM SAN. VE TİC. A.Ş.
H7-B110
TRANSFORMERS & RECTIFIERS (INDIA) LTD
H8-C126
TRANSTEK MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. A.Ş.
H5-D140
TROY-MET KALİTE KONTROL SİS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H2-E160
TSUKISHIMA KIKAI CO., LTD.
H8-F130
TUĞÇELİK ALÜMİNYUM METAL MAM. SAN. TİC. A.Ş.
H7-C106
TURHAN ISIL İŞLEM VE MAKİNALARI SAN. TİC. LTD. ŞTİ
H5-E112
TURKISH AUTOMOTIVE 2016
H8-B122
TÜDÖKSAD, TÜRKİYE DÖKÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ
H7-C160
TÜMSER DÖKÜM A.Ş.
H7-A125
TÜRKBAKIR BAKIR SAN. LTD. ŞTİ.
H8-D100
TÜRKİYE ÇELİK ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ
H9-A100
TÜV SÜD TEKNİK GÜVENLİK VE KALİTE DENETİM TİC. LTD. ŞTİ.
H6-B110
UNIFRAX YÜKSEK ISI IZOLASYON ÇÖZ. TIC. LTD. ŞTİ.
H2-D140
UNİKAST MAKİNA SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.
H2-C130
UNİKON METALURJİ VE KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H3-E100
UYTAŞ TEKSTİL KİMYA SAN. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
H8-A135
UZMAN ISIL İŞLEM SAN. A.Ş.
 
ÜÇELPRES MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H6-A250
ÜNİMETAL HASSAS DÖKÜM MAKİNA YED.PAR.SAN. TİC.A.Ş.
H7-B135
ÜNLÜ DÖKÜM MAK. MÜH. TAAHÜT SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H7-E150
VANGUARD AUTOMATION&DRIVES ELK.SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ
H8-F150
VERLAG STAHLEISEN GmbH
H9-A160
VESUVIUS İSTANBUL REFRAKTER SAN. TİC. A.Ş.
H6-D110
VISHAY PRECISION GROUP CANADA (KELK)
H9-A210
VULKAN-VERLAG GmbH
H6-A205
WALLONIA TRADE & INVESTMENT AGENCY
H6-A130
WÖHR DÖKÜMHANE TESİSLERİ
H3-B170
XIANGTAN HEXINSHENG NEW MATERIAL CO., LTD.
H8-C125
XINGYANG JINBO ABRASIVE CO.,LTD
H6-A210
YAMER ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER TİC.LTD.ŞTİ.
H2-E100
YAZKAN DÖKÜM SAN.VE TİC.A.Ş.
H7-C110
YETEN YAKMA VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ SAN.TİC.LTD.
H9-A150
YILKAN MAÇA SUPPORTLARI SAN. VE TİC. A.Ş.
H6-C140
YOTA INTERNATIONAL CO.,LTD
H5-E180
YÜNEL ELEKTROMEKANİK SİSTEM VE TESİSLER LTD.ŞTİ
H8-E165
YÜZER DÖKÜM MALZ. SAN. TİC. A.Ş.
H3-C160
YÜZEY KORUMA SİSTEMLERİ A.Ş.
H5-B135
YXLON INTERNATIONAL GmbH
H6-B180
ZENMET DIS TICARET A.S.
H2-B120
ZET REDÜKTÖR SAN. VE TİC. A.Ş.
H8-E135
ZIBO TAA METAL TECHNOLOGY CO.,LTD
H6-E165
ZONGULDAK YATIRIM FİLYOS ATEŞ TUĞ. MAK. MAD. SAN TİC.A.Ş.
H3-A175
ZWICK AVRASYA MALZ. TEST SİS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
H6-E100

 

Paylaş Tweet Paylaş
9310 kez okundu
RÖPORTAJLAR
Türk Refrakter Sanayisinde Uzun Soluklu Başarı Öyküsü…
1929 Tarihinden beri refrakter konusunda dünya sanayisine hizmet veren Haznedar Durer firmasının dünden bugüne başarı öyküsünü Salih Erez Bey ile değerlendi DEVAMI...
Isıl İşleme Gönül Vermiş ve Mesleğinde Başarılı Bir İsim; Soydan Keneş…
Uzun yıllar ısıl işlem sektöründe çalışan ve Türk Isıl işlem sanayisinde hizmet vermiş İstanbul Isıl İşlem Firmasından Soydan Keneş ile sektörü ve pandemi döne DEVAMI...
“Basınçlı Kap ve Kazan Sektörü’nde Covid Sonrası Toparlanma Hızlı Olacaktır”
Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, pandeminin Basınçlı Kap ve Kazan Sektörü üzerindeki etkileri ile sektörün 2020 performansını değerlendirdi DEVAMI...
Pandemi Sürecinde Kromaş
Bu sayımızda Dr. Tayfun Sığırtmaç ile Kromaşı ve pandemi sürecinde ne gibi çalışmalar yaptıklarını konuştuk.   Firmanızın kurumsal geçmişine ve bugün DEVAMI...
ORDERFOX.com “CNC Branşı İçin Pazar Yeri”
David Bey, ORDERFOX.com’u kısaca tarif eder misiniz? Metal, ahşap ve plastik işleme ve 3 boyutlu baskı ve aditif üretimi için en büyük küresel pazar yeri olan ORD DEVAMI...
Hexagon Metrology, 2. Kalibrasyon Merkezini Bursa’da Açtı
Sayın Levent Bey bize kendinizi anlatır mısınız? Levent Yeşilbağ: 1987 yılında ODTÜ Makine Mühendisliğinden mezun olduktan sonra MNG Tesisat Ankara da çalışma hayatına başla DEVAMI...
Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği’nin Dünü, Bugünü ve Yarını
Bu sayımızda 2008 yılında kurulan ve Türk Isıl İşlem Sektörü’nü kucaklayan MISAD yönetim kurulu başkanı Koray Yavuz Bey ile samimi bir röportaj gerçekleş DEVAMI...
Ceratızıt Group “Team Cuttıng Tools” Ekipleriyle Dünyanın Heryerinde
CERATIZIT Group Türkiye Genel Müdürü M. Deniz İlbaylı ile Ceratizit Group yapılanmasını, faaliyetlerini ve “Open Days 2019” etkinliği hakkında konuştuk.   DEVAMI...
Yüzey İşlemde Çözüm Ortağı Kromaş
Bu sayımızda Kromaş firmasının Genel Müdürü Dr. Tayfun Sığırtmaç ile dünü, bugünü, yatırım ve hedefleri konuştuk.   Bu yıl odaklanmayı hedefled DEVAMI...
Bu Sayımızda EKW Group Hakkında, EKW Global Satış Direktörü Gunther THIESER ile Röportaj Gerçekleştirdik “Onlarca yıldır Türkiye pazarındayız”
Kenan ANIL:  Sayın Bay Thieser, tanıştığımıza çok memnun oldum. Okurlarımıza EKW Group hakkında bilgi verebilir misiniz?   Gunther THIESER:  Öncelikle, yüksek s DEVAMI...
TAITRA, Yaptığı Faaliyetlerle Adından Sıkça Söz Ettiriyor
TIMTOS 2019, toplam 100.000m²’yi aşan bir alanda, 1.230 firmanın katılımıyla gerçekleşecek ve bir önceki fuardaki 5.430 standla kıyaslandığında, % 28.9’luk bir artış DEVAMI...
FIRIN, YEDEK PARÇA ve ÖZEL YAZILIMLARIMIZLA ISIL İŞLEM SEKTÖRÜNDE BÜYÜYEREK HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ.
2019 Yılında türkiye’nin ilk ve tek runtime scada yazılımı eagleye rsd kullanıcılarla buluşacak.   Sektörde uzun yıllardır hizmet veriyorsunuz, çözümle DEVAMI...
INDUCTOTHERM TÜRKİYE, YÜZÜNÜ YURTDIŞINA DÖNÜYOR!
DÜNYANIN EN BÜYÜK İNDÜKSİYON SİSTEMLERİ ÜRETİCİSİ INDUCTOTHERM, VAKUM ERGİTME VE VAKUM ISIL İŞLEM SİSTEMLERİ ÜRETİMİNE START VERİYOR. INDUCTOTHERM GENEL MÜDÜ DEVAMI...
Metalografi Cihazlarında Çeyrek Asırı Geride Bıraktı
  Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz ?   METKON, 1993 yılında  Genel Müdürümüz Sn. Serdar YAVUZ tarafından,Bursa-Demirtaş Dumlupınar Organize DEVAMI...
ENERJİDEN KAR EDİYORUZ HEM MÜŞTERİMİZ HEM ÜLKEMİZ KAZANIYOR
Bize biraz Acar Teknolojik Sistemlerden ve kendinizden bahseder misiniz?   Ben 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun old DEVAMI...
iWork Better İle Yeni̇ Nesi̇l Şi̇rket Yönetimi
    Bilinen Birçok Dijital Çözüm ve Yönetim Sistemi, Teknoloji Tarihinin Epey Arka Sayfalarında Kaldı. Artık Her Gün Daha Da Dijitalleşen D& DEVAMI...
ZW3D, Ata Kalıp’tan Tam Not Aldı
BU SAYIMIZDA ATA KALIP’TAN CAD/CAM UZMANI TARKAN MORKOÇ İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİK. SEKTÖRDE ÖNCÜ VE UZMAN KADROSU İLE MÜŞTERİLERİNE HİZMET SUNAN GRUP DEVAMI...
“Yeni Pazarlarda Çözümlerimizi Sunmak için Çaba Sarf Ediyoruz
12 Yıldır Isıl İşlem Sektöründe, Yaptıkları Fırın Kontrol Sistemleri Ve Özel Yazılımlar İle Hizmet Veren 3E Endüstriyel Mühendislik Genel Müdürü Gökhan DEVAMI...
“Global Krizleri Atlatabilmek İçin Daha Çok Dış Pazarlara Doğru Açılmak Gerekiyor”
Ankiros Fuarı Esnasında İtalyan Dış Ticaret Ve Tanıtım Ajansı Başkanı Aniello Musella İle İtalya - Türkiye Sanayi İlişkileri Üzerine Bir Röportaj Gerçekleştirdik. İtaly DEVAMI...
“Satış Yapmak Hiçbir Zaman Bizim İçin Tek Başına Bir Hedef Olmadı”
MTC Metalurji Dış Ticaret Müdürü Ahmet Çağlar İle Firmanın Hedefleri ve Ürün Çeşitleri Hakkında Söyleşi Gerçekleştirdik.   Sa DEVAMI...
“Türk Isıl İşlem Sektörü Bilgi, Kalite, Proses Kabiliyetleri Gibi Konularda Oldukça İyi Durumda”
Bu Sayımızda, Sarvion Genel Koordinatörü Cihan Balaban İle Sarvıon Firmasının Oluşumu, Türkiye Yapılanması ve Gelecek Hedefleri Hakkında Söyleşi Gerçekleştirdik. &nbs DEVAMI...
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM