Metal Dünyası

Çelik

Demir

Maden

Alüminyum

Döküm

SEKTÖRLER HABERLER ÜRÜN TANITIMLARI TEKNİK YAZILAR DOSYALAR RÖPORTAJLAR BAŞARI HİKAYELERİ UZMAN GÖRÜŞÜ YAZARLAR FUARLAR ETKİNLİKLER PROFİLLER Editörden Künye YAYIN KURULU ARŞİV ABONELİK İLETİŞİM
Ceratızıt Group “Team Cuttıng Tools” Ekipleriyle Dünyanın Heryerinde

CERATIZIT Group Türkiye Genel Müdürü M. Deniz İlbaylı ile Ceratizit Group yapılanmasını, faaliyetlerini ve “Open Days 2019” etkinliği hakkında konuştuk.

 

Sayın Deniz İlbaylı, öncelikle kendinizi tanıtır mısınız?
Merhaba. Ben kendimi hep meraklı bir mühendis olarak tanımlamayı seviyorum. Talaşlı imalat ile üniversite yıllarında tanıştım. İmalat sanayi, içinde barındırdığı ucu bucağı olmayan derinliği ve zenginliği ile beni çok etkilemişti. Mühendislik eğitiminin ardından MBA yaparak yönetim, işletme, ekonomi, pazarlama konularında da bilgi sahibi olma imkanı buldum. Sonrasında merakım ve bu edindiğim temel bilgiler doğrultusunda 2003 yılında kesici takımlar alanına odaklanma kararı ile satış, projeler ve yönetim alanlarında çok kıymetli tecrübeler edindim. Bugün Ceratizit Türkiye’nin genel müdürü olarak 4 markamızı (Ceratizit, Komet, WNT, Klenk)  “Team Cutting Tools” ekibi ile sanayimizin maksimum derecede faydasına sunmak için yoğun bir çalışma içindeyiz.

 

CERATIZIT GROUP’un Tarihçesi, ürünleri ve faaliyet alanları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Ceratizit Group, 2002 yılında kendi alanlarında çok büyük tecrübelere sahip Cerametal ve Plansee Tizit firmalarının birleşimi ile kurulan, bünyesinde herbiri kendi alanlarında uzman firmaları barındıran bir grup şirketidir. Ceratizit Group çok uzun yıllardır özellikle karbür konusundaki uzmanlığı, çalışmaları ve aldığı patentler ile dünya sanayisinin gelişmesine çok büyük ivmeler kazandırmış öncü bir şirkettir. Bugüne baktığımızda bünyesinde talaşlı imalatın her yönüne hitap eden 100.000 standart ürün, otomotiv, havacılık, ağır sanayi, ulaşım, enerji, medikal gibi ana endüstri segmentlerinin daha yüksek verimlilikleri için odaklı proje çözümleri, ham madde ve yarı mamül tedarikleri, sanayi ürünleri, her türlü mühendislik çözümlerini ve tüm döngüyü kapatan geri dönüşüm birimlerini barındıran komple çözümler sunan bir yapıdır. Tüm bu faydalar “Team Cutting Tools” ekipleriyle dünyanın her yerinde, 4 ana marka olan Ceratizit, Komet, WNT ve Klenk  çözümleri olarak sanayinin faydasına sunulmaktadır. Biz de Türkiye’de aynı anlayış ile hizmet vermekteyiz.

 

CERATIZIT GROUP’un bünyesinde yer alan CERATIZIT, Komet, WNT, Klenk şirketleriniz hakkında daha detaylı bilgi verir misiniz?
Ceratizit, bünyesinde her türlü kesici uçları, freze takımları, karbür çubukları, özel mühendislik çözümlerini, kesici takımlar grubunun dışındaki değişik sanayi ürünlerini, geri dönüşüm merkezi gibi üretimleri barındırıyor. Komet geçen yıl 100. Yılını kutlayan özellikle delik işleme alanında standart ve özel takımları, mekatronik takımları, Tool Scope  ile dünyada adını en üst noktalara taşımış bir markadır.Özellikle otomotiv alanında çok güçlü tecrübelere sahiptir. WNT çok geniş bir yelpazede standart ürünler sunan, sahip olduğu teknoloji ile lojistik konusunda da adından övgü ile söz ettiren diğer bir markadır. Son olarak Klenk markası havacılık alanında adı çok iyi bilinen, havacılık alanında en üst düzeyde komple karbür mühendislik çözümleri sunan bir markadır. Tüm bu 4 güçlü markayı “Team Cutting Tools” ekibiyle müşterilerimizin faydasına sunmak için dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun çalışmaktayız. Daha detaylı bilgi almak isteyenler merkezimizi arayabilirler.

 

CERATIZIT Türkiye’nin yapılanması ve sektöre sunmuş olduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi verir misiniz?
Yukarıda bahsetmiş olduğum tüm güçlü yapıları ve tecrübeleri Ceratizit Group Türkiye’nin organizasyon şemasına yaymış bulunmaktayız. Bu kapsamda odaklandığımız 2 önemli satış kanalı bulunmaktadır. Biri Endüstriyel Çözümler bölümümüz, diğeri de bölgesel satış ve bizim “Business Partners” diye tanımladığımız bayilerimizdir. Endüstriyel çözümler altında Ceratizit Group’un tanımlamış olduğu segmentlere (otomotiv, havacılık, jant, piston, demiryolu vb.) düşen firmalara doğrudan hizmet veriyoruz. Segmentlerin dışında kalan müşterilerimize yine “Team Cutting Tools” ekibimizle çözümler sunuyoruz. Teknik mühendislik bölümümüz aracılığı ile de hem kendi ekibimize hem de değerli müşterilerimize eğitimler, mühendislik projeleri, uygulama mühendisliği çözümleri sunuyoruz. Bu hizmetlerin ana felsefesinde sadece takım tedariği yapmanın ötesinde ,sıkıntıları çözen, parça başı maliyet iyileştirmeleri ile müşterilerimize para kazandıran, getirdiği en üstün teknolojiler ile rekabette öne geçiren bir çözüm ortağı olmak yer almaktadır.

 

Kesici takım kullanıcılarına CERATIZIT Türkiye olarak, kesici takım seçiminde öneri ve tavsiyeleriniz neler olabilir?
Her sektörde olduğu gibi kesici takım alanında da çok hızlı değişimler yaşanmaktadır. Kesici takım kullanıcılarının tüm bu değişimin farkında olarak kendilerini sürekli güncellemeleri imalatlarındaki verimlilik açısından hayati önem taşımaktadır. “Team Cutting Tools” Ekibimizin en önemli amaçlarından biri de bu en son gelişmeleri müşterilerimize gerek eğitimlerle, gerekse de tavsiyelerimiz ile hızla ileterek onların rekabette avantajlar elde etmelerini sağlamaktır. Tüm sanayimiz bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlıdır. Burada herkesin tüm sanayinin menfaatine, kazan kazan ve biz anlayışı ile çalışması, sanayimizin daha da güçlenmesi açısından çok önemlidir.

 

Kesici takım kullanıcılarının CERATIZIT’i tercih etmesi için nedenleri neler olabilir?
Ceratizit, çok güçlü ve uzmanlık alanı olan markaları bünyesinde barındıran bir mühendislik firmasıdır. Bünyesinde yaklaşık 100.000 standart ürün barındırmaktadır. Bu bir anlamda kesici takım kullanıcılarının tüm ihtiyaç duyacağı çözümleri tek elden (Team Cutting Tools) edinebilmesi demek. Ceratizit Group elindeki karbür madenlerinden gelen tozdan, son bitmiş ürüne kadar tüm adımları kendi içinde karşılamaktadır. Bu da son kullanıcılara çok büyük bir esneklikte çözümlerin gelebilmesi demek oluyor. Önümüzdeki aylarda sanayinin faydasına sunulacak olan “Free Turn” ürünü Ceratizit Group’un neleri başarma kapasitesi olduğunu açıkça göstermektedir. Bu patentli ürün ile tornalama artık asla eskisi gibi olmayacaktır. Tornalama alanında görülmemiş verimlilik artışları sağlanacaktır. Endüstri 4.0 kapsamında da çok büyük faydalar getiren Tool Scope ile müşterilerimiz sadece tezgahın dışındaki değil, içindeki gücü de sonuna kadar kullanma imkanı ile verimliliklerini en üst seviyeye taşıyabileceklerdir.

 

CERATIZIT GROUP’un 13-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlemiş olduğu Open Days 2019 Etkinliğinde sektöre sunmuş olduğu yenilikler hakkında bilgi verir misiniz?
Aslında bu dolu dolu organizasyon ile Ceratizit Group bünyesinde oldukça çok sayıdaki gelişmeler duyurulmuş oldu. Burada bana göre en öne çıkanları “Team Cutting Tools” hizmeti, 3D printing teknolojisinde geldiği son nokta, Free Turn- High Dynamic Turning dediğimiz tornalamada bir dönüm noktası olan gelişme, Tool scope tarafında yaşanan büyük gelişmeler ve uygulamalar, yeni yapılmakta olan lojistik merkezi, geri dönüşüm fabrikaları, Tooling Academy ve diğer tüm yeni çıkacak olan ürünler olmuştur. Bu organizasyon Ceratizit Group’un çok daha büyük bir güç ve sinerji ile sanayideki önemini üst sıralara çıkaracağının bir mesajıydı.

 

CERATIZIT GROUP’un Tooling Academy çalışmaları hakkında bilgi alabilir miyiz?
Ceratizit olarak eğitime en üst düzeyde önem veriyoruz.Güçlü bir eğitim sistemi olmadan gerçek anlamda hiç bir büyük başarı elde edilemez. Bu anlayış ile Ceratizit bünyesinde eğitim odaklı bir yapıdır bu akademi. Çok farklı kanallardan, çok farklı yöntemlerle hem kendi personelimizin hem de çözüm ortaklarımızın eğitimine büyük katkılar sunmak istiyoruz.

 

Son olarak eklemek istediğiniz düşünceleriniz bizimle paylaşır mısınız?
Dünyada ve ülkemizde zorlu gelişmeler yaşanıyor. Bu doğrultuda sanayimizin gücü, verimliliği, etkinliği ekonomimizdeki istikrar açısından büyük önem taşıyor. Ceratizit Türkiye olarak en önemli misyonlarımızdan biri de sanayimize bu doğrultuda en üst seviyede katkı sağlayarak daha verimli ,daha sorunsuz, endüstri 4.0 ile uyumlu, teknolojik gelişmeler ile senkronize olmuş üretim hatlarının artmasına katkı sağlamak. Bu açıdan bakınca “Team Cutting Tools” Ekibi olarak çok heyecanlı ve umutlu olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Paylaş Tweet Paylaş
2780 kez okundu
RÖPORTAJLAR
Akademi Metalurji’de Değişim ve Dönüşüm Zamanı
Türk Metalurji sektörüne değer katan M.Önder Yücel ile Akademi Metalurji Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. firması hakkında ve sektörle ilgili söyleşi gerçekleşti DEVAMI...
Global Bir Firma Olan Inductotherm, Inductotherm Türkiye İle Dünyaya Üretiyor…
Bu sayımızda Türk döküm sanayisinde uzun yıllar üretim kısmında hizmet vermiş ve daha sonra yine döküm ve ısıl işlem sektörüne projeler ve imalat ocakları & DEVAMI...
En İyisini Sizin İçin Daha İyi Yaptık: Global Standartlar Yeniden Belirleniyor
Bu sayımızda Uddeholm Kıdemli İş geliştirme müdürü Nazım Özkan Asan bey ile yeni geliştirdikleri  ürünleri “DIEVAR 25 Joule” hakkında değerlendirmele DEVAMI...
Bağlantı Elemanları İle Türkiye’yi Dünyaya Bağlayan Güçlü Bir Firma: Berdan Civata
Bağlantı Elemanları sektörünün öncü firmalarından birisi olan ülkemizin güneyinde, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde büyük yatırımlar yapa DEVAMI...
Kromaş – Rösler Türkiye Genel Müdürü Dr. Sığırtmaç: Bizi Motive Eden “İnsanların Hayatlarına Dokunmak”
Bu sayımız da Kromaş Rösler firmasının Genel müdürü Dr. Tayfun Sığırtmaç Kromaş firmasının  dünü ve bügünü değerlendirdik.   T&u DEVAMI...
Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği’nin Pandemi Dönemindeki Faaliyetleri
Bu sayımızda 2008 yılında kurulan ve Türk Isıl İşlem Sektörü’nü kucaklayan MISAD yönetim kurulu başkanı Koray Yavuz Bey ile sektörün pandemi döneminde DEVAMI...
Türk Sanayisinde Mihenk Taşı Bilginoğlu Endüstri
Bu sayımızda Türk sanayisine hizmet veren Bilginoğlu Endüstri firmasından İsmail Bilginoğulları ile değerlendirmeler yaptık.    Uzun yıllar Türk sanayisine hizm DEVAMI...
Türk Refrakter Sanayisinde Uzun Soluklu Başarı Öyküsü…
1929 Tarihinden beri refrakter konusunda dünya sanayisine hizmet veren Haznedar Durer firmasının dünden bugüne başarı öyküsünü Salih Erez Bey ile değerlendi DEVAMI...
Isıl İşleme Gönül Vermiş ve Mesleğinde Başarılı Bir İsim; Soydan Keneş…
Uzun yıllar ısıl işlem sektöründe çalışan ve Türk Isıl işlem sanayisinde hizmet vermiş İstanbul Isıl İşlem Firmasından Soydan Keneş ile sektörü ve pandemi döne DEVAMI...
“Basınçlı Kap ve Kazan Sektörü’nde Covid Sonrası Toparlanma Hızlı Olacaktır”
Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, pandeminin Basınçlı Kap ve Kazan Sektörü üzerindeki etkileri ile sektörün 2020 performansını değerlendirdi DEVAMI...
Pandemi Sürecinde Kromaş
Bu sayımızda Dr. Tayfun Sığırtmaç ile Kromaşı ve pandemi sürecinde ne gibi çalışmalar yaptıklarını konuştuk.   Firmanızın kurumsal geçmişine ve bugün DEVAMI...
ORDERFOX.com “CNC Branşı İçin Pazar Yeri”
David Bey, ORDERFOX.com’u kısaca tarif eder misiniz? Metal, ahşap ve plastik işleme ve 3 boyutlu baskı ve aditif üretimi için en büyük küresel pazar yeri olan ORD DEVAMI...
Hexagon Metrology, 2. Kalibrasyon Merkezini Bursa’da Açtı
Sayın Levent Bey bize kendinizi anlatır mısınız? Levent Yeşilbağ: 1987 yılında ODTÜ Makine Mühendisliğinden mezun olduktan sonra MNG Tesisat Ankara da çalışma hayatına başla DEVAMI...
Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği’nin Dünü, Bugünü ve Yarını
Bu sayımızda 2008 yılında kurulan ve Türk Isıl İşlem Sektörü’nü kucaklayan MISAD yönetim kurulu başkanı Koray Yavuz Bey ile samimi bir röportaj gerçekleş DEVAMI...
Yüzey İşlemde Çözüm Ortağı Kromaş
Bu sayımızda Kromaş firmasının Genel Müdürü Dr. Tayfun Sığırtmaç ile dünü, bugünü, yatırım ve hedefleri konuştuk.   Bu yıl odaklanmayı hedefled DEVAMI...
Bu Sayımızda EKW Group Hakkında, EKW Global Satış Direktörü Gunther THIESER ile Röportaj Gerçekleştirdik “Onlarca yıldır Türkiye pazarındayız”
Kenan ANIL:  Sayın Bay Thieser, tanıştığımıza çok memnun oldum. Okurlarımıza EKW Group hakkında bilgi verebilir misiniz?   Gunther THIESER:  Öncelikle, yüksek s DEVAMI...
TAITRA, Yaptığı Faaliyetlerle Adından Sıkça Söz Ettiriyor
TIMTOS 2019, toplam 100.000m²’yi aşan bir alanda, 1.230 firmanın katılımıyla gerçekleşecek ve bir önceki fuardaki 5.430 standla kıyaslandığında, % 28.9’luk bir artış DEVAMI...
FIRIN, YEDEK PARÇA ve ÖZEL YAZILIMLARIMIZLA ISIL İŞLEM SEKTÖRÜNDE BÜYÜYEREK HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ.
2019 Yılında türkiye’nin ilk ve tek runtime scada yazılımı eagleye rsd kullanıcılarla buluşacak.   Sektörde uzun yıllardır hizmet veriyorsunuz, çözümle DEVAMI...
INDUCTOTHERM TÜRKİYE, YÜZÜNÜ YURTDIŞINA DÖNÜYOR!
DÜNYANIN EN BÜYÜK İNDÜKSİYON SİSTEMLERİ ÜRETİCİSİ INDUCTOTHERM, VAKUM ERGİTME VE VAKUM ISIL İŞLEM SİSTEMLERİ ÜRETİMİNE START VERİYOR. INDUCTOTHERM GENEL MÜDÜ DEVAMI...
Metalografi Cihazlarında Çeyrek Asırı Geride Bıraktı
  Firmanız hakkında bilgi alabilir miyiz ?   METKON, 1993 yılında  Genel Müdürümüz Sn. Serdar YAVUZ tarafından,Bursa-Demirtaş Dumlupınar Organize DEVAMI...
ENERJİDEN KAR EDİYORUZ HEM MÜŞTERİMİZ HEM ÜLKEMİZ KAZANIYOR
Bize biraz Acar Teknolojik Sistemlerden ve kendinizden bahseder misiniz?   Ben 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun old DEVAMI...
En Çok Okunanlar Son Eklenenler
YAYIN AKIŞI
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM